Українські водії вийшли на протест у містах Польщі у відповідь на блокування польськими перевізниками пунктів пропуску між Україною та Польщею.

На в’їзді до міста Перемишля та в прикордонному населеному пункті Медика 28 листопада приблизно 30 українських водіїв утворили величезні затори. Вони фактично перекрили рух транспорту, протестуючи проти дій польських перевізників.

З 6 листопада триває блокування пунктів перетину кордону Польщі з Україною.

Тим часом міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик у листі українському колезі Олександру Кубракову поділився планом деблокування кордону Польща – Україна. Відповідно до нього Україна має скасувати електронну чергу для вантажівок, які повертаються до ЄС без вантажу. А також повинні повернутися дозволи на міжнародні перевезення для українських вантажівок. Останнє питання Польща планує розглянути на засіданні Транспортної ради ЄС, яка відбудеться 4 грудня. Таким чином Польща фактично пристає на вимоги протестувальників.

Нагадаємо, що поляки вже майже місяць заважають українським вантажівкам перетинати кордон Польща – Україна. Перевізники заблокували три пункти перетину кордону: «Ягодин — Дорогуськ», «Краківець — Корчова», «Рава-Руська — Гребенне». З 27 листопада до заблокованих додався пункту пропуску «Медика – Шегині».

Через дії польських перевізників на кордоні у бік України створився величезний затор з вантажівок у кількості понад 3,5 тисячі машин.

Польські перевізники вимагають скасування так званого «транспортного безвізу» для України. У березні 2023 року Євросоюз та Київ погодили продовження його дії до 30 червня 2024 року. Відповідно до «транспортного безвізу» скасовується обов’язкове отримання дозволів для забезпечення двосторонніх та транзитних перевезень в країни ЄС.

Як повідомили у Федерації роботодавців України, наша країна не отримала приблизно 400 мільйонів євро через блокаду кордону.