Винищувачі НАТО цього тижня відпрацьовуватимуть над територією Естонії польоти на малій висоті.

Про це повідомили в прес-службі Головного штабу Сил оборони Естонії, дислоковані на авіабазі Емарі літаки ВПС Німеччини Eurofighter протягом тижня здійснюватимуть польоти на висоті щонайменше 152 метри (500 футів) далеко від населених пунктів.

Як зазначили в Головному штабі, країни НАТО виділяють певні частини свого повітряного простору для проведення навчань і тренувань ВПС, зокрема для виконання бриючих польотів. Такі ділянки виділено і в Латвії, Литві та Естонії.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Згідно з рішенням Ради Північноатлантичного союзу, охорону повітряного простору країн Балтії військово-повітряні сили країн НАТО здійснюють на ротаційній основі з 29 березня 2004 року, відколи Латвія, Литва та Естонія, які не мають своїх винищувачів, стали членами альянсу.

Охорона повітряного простору країн Балтії є складовою концепції "розумної оборони", метою якої є збереження ресурсів держав альянсу.

В свою чегргу, Королівська морська піхота вирушила захищати північний фланг НАТО

В найближчому майбутньому Великобританія збирається посилити свої позиції в арктичному регіоні для захисту північного флангу НАТО від Росії. 

Про це заявив міністр оборони королівства Гевін Вільямсон, пише газета Daily Telegraph.

За словами Вільямсона, британські військові вже почали розгортання своїх сил в Арктиці. Виступаючи перед британськими морськими піхотинцями на новій військовій базі Бардуфосс на півночі Норвегії, міністр сказав, що цей крок є умовою десятирічної програми з нарощування військової присутності в арктичному регіоні.

Число британських військовослужбовців в рамках програми в найближчому майбутньому збільшиться до бригади.Також програма включає в себе навчання норвезьких колег британськими військовими фахівцями.

Варто зазначити, що у вересні минулого року міністр стверджував, що в 2019 році на півночі Норвегії запрацює ще одна британська військова база.

Під час відвідування королівських з'єднань там Вільямсон також заявив, що над арктичним регіоном літатимуть нові патрульні протичовнові літаки P8 Poseidon.

Необхідність їх присутності там глава відомства пояснив «діями російських підводних човнів, які повернулися до рівнів холодної війни».