Після успішного контрнаступу на Харківщині, Збройні сили України зайняли вигідні рубежі по лінії річки Оскол та готують умови для продовження наступу на Донбасі.

Якщо оборона противника посиплеться в районі міста Лиман, що на Донеччині, українська армія може звільнити окуповані Лисичанськ та Сіверодонецьк, в інтерв’ю Новини.LIVE розповів Валерій Рябих. Він редактор англомовної редакції спеціалізованого інформаційного порталу Defense Express, який, зокрема, аналізує ситуацію на фронті.

ЗСУ розширюють свої позиції та можуть оточити російські війська навколо міста Лиман, що на Донеччині.

— Після успішного контрнаступу на Харківщині, наші Збройні сили зайняли вигідні рубежі, які пролягають по лінії річки Оскол, закріплюються там та готують умови для продовження наступу. З військової точки зору те, що відбувається в районі Лиману, стосується закріплення на плацдармі річки Сіверський Донець. Захоплення Лиману становитиме достатньо гарні умови для продовження наступу української армії далі на схід.

Лиман — достатньо критична точка, тому противник намагається утримати її, адже втрата означатиме: оборона росіян посипалась. Тоді як ЗСУ просуватимуться в напрямку звільнення Луганської області з виходом до Лисичанська та Сіверодонецька.

— За даними британської розвідки, росіяни не вмотивовані утримувати зайняті рубежі на Донбасі та концентруватимуть свої сили на Херсонщині.

— Наразі ситуація для противника така, що йому треба дуже добре думати, куди ж використати залишки свого резерву, зокрема і того, який рятувався втечею із Харківщини. Їх потрібно привести до тями, перегрупувати, доозброїти та вмотивувати. А це вже велика проблема для суперника. Тому він концентруватиметься на утриманні Донецької області. Якщо ЗСУ вийдуть на оперативні простори Луганщини — вони зможуть впевнено проводити наступ, розвиваючи його. Утримати росіянам їх буде важко.