США виступають проти того, щоб Росія оглядала українські судна у Чорному морі, коли запрацює “зерновий коридор”, йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена після міністерської зустрічі щодо продовольства в Берліні.

“По-перше, що стосується Одеси. Єдине, що заважає вивозити українське зерно – це російська блокада порту. Коли Росія говорить про нібито готовність пропустити кораблі, це створює потенційний ризик прямого нападу на Одесу”, – зазначив Блінкен.

За його словами, українська сторона повинна бути впевнена, що Росія не атакує Одесу, поки буде відкриватися морський коридор.

“За яким правом і на підставі якої логіки Росія наполягає на огляді українських суверенних суден, які виходять з українських портів і відправляються в інші країни? Це не має ніякого сенсу”, – додав Блінкен.

Своєю чергою, глава зовнішньополітичного відомства США Ентоні Блінкен пообіцяв “страждання” російському народу, який відчує на собі наслідки введених проти Москви міжнародних санкцій.

Відповідну заяву шеф американської дипломатії зробив, коментуючи слова журналіста CNN про впевненість мешканців РФ у тому, що війна в Україні “складається на користь Кремля”, а обмежувальні заходи Заходу виявилися “не такими болючими”.

Кореспондент розповів про свою нещодавню поїздку до Росії, під час якої у нього склалося враження, що росіяни вважають себе переможцями у поточному конфлікті, і поцікавився у держсекретаря, як Вашингтону переконати російських громадян.

Блінкен у відповідь зазначив, що російська пропаганда є однією з найефективніших у світі, але об’єктивна реальність кардинально відрізняється від тієї, яку малюють ЗМІ РФ. Керівник Держдепу нагадав про тисячі компаній, що пішли з російського ринку, внаслідок чого росіяни втратили можливість купувати звичні товари.

“Росіяни відчують на собі все це. Я не хочу страждань російського народу, але це станеться”, – наголосив держсекретар.

Окрім того, США та їхні європейські союзники шукають способи обмежити зростання цін на нафту, але так, щоб від раптового зростання цін не постраждав кінцевий споживач, пише The Wall Street Journal.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен заявила, що Вашингтон веде “надзвичайно активні” переговори з союзниками щодо створення картелю покупців та встановлення стелі цін на російську нафту. Мета переговорів — зберегти доступність російської нафти на світових ринках для таких покупців, як Індія та Китай, що могло б допомогти стабілізувати ціни, які вдвічі перевищили допандемічний рівень.

“Також союзники думають про те, як західні країни могли б вплинути на скорочення доходів Росії від продажу нафти. “Ми хочемо … уникнути сплеску, який викликає глобальну рецесію і підніме ціни на нафту”, – сказала міністр.

 – Але глобальна мета полягає в тому, щоб обмежити доходи Росії”.

Представники міністерства фінансів США вирушать цього тижня до Великобританії та Європи, щоб обговорити санкції. Видання з посиланням на високопосадовця міністерства фінансів пише, що в умовах, коли ціни на бензин у США досягли рекордного рівня, а боротьба з інфляцією стала головним пріоритетом економічної політики адміністрації Байдена, представники адміністрації США розглядають способи спробувати стабілізувати світові ціни на нафту та по- як і утихомирити Росію.

Європейські офіційні особи кажуть, що у G7 продовжуються дискусії задля забезпечення глобального ефекту енергетичних санкцій, без зростання цін на нафту та природний газ. Деякі аналітики очікують, що дії ЄС безповоротно підірвуть здатність Росії добувати та продавати нафту.

У майбутньому це не дозволить Кремлю чинити тиск на світову спільноту підвищенням цін на вуглеводні. Вже зараз росіяни стикаються із серйозними логістичними труднощами під час продажу великих обсягів нафти й у результаті закривають свердловини, оскільки сховища переповнені.

Інші очікують, що Росія адаптується до кроків ЄС і зможе продовжувати продавати таку кількість нафти на неєвропейських ринках, а це означає, що ембарго ЄС зрештою мало скоротить грошові потоки Росії. Індія, зокрема, збільшила закупівлю російської нафти з початку війни.