Голова МЗС України Дмитро Кулеба зустрівся з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Вони обговорили агресивну поведінку Росії і шляхи підтримки України.

Зустріч відбулась у Стокгольмі на полях міністерського засідання ОБСЄ.

Блінкен зазначив, що як і США, так і всі союзники країни по НАТО підтримують Україну.

“Український народ знає про непохитну відданість Сполучених Штатів територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.  Такої точки зору дотримуються не тільки Сполучені Штати, а й усі наші союзники по НАТО, що було дуже чітко простежуваним у розмовах, які ми мали протягом останніх кількох днів”, – повідомив держсекретар США напередодні зустрічі з Кулебою.

Також Ентоні Блінкен наголосив на тому, що Вашингтон дуже стурбований агресивною позицією РФ, – повідомляє “Європейська правда”.

“Ми глибоко стурбовані агресивною позицією, яку Росія знову зайняла стосовно України, і я з нетерпінням чекаю можливості поговорити з вами про шлях вперед щодо цього, а також про багато інших речей, важливих у наших відносинах”, – зазначив держсекретар США.

Наголосимо також на тому, що зустріч Кулеби з Блінкеном відбулась перед такою ж двосторонньою зустріччю держсекретаря США Ентоні Блінкена з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Це буде перший прямий контакт між очільниками зовнішніх відомств США та РФ за останні кілька тижнів на тлі новин про можливе вторгнення Росії в Україну.

До речі, на неформальній зустрічі перед засіданням міністерської ради ОБСЄ у Стокгольмі глава МЗС РФ Сергєй Лавров спровокував дипломатичну суперечку. На що отримав рішучу відповідь глави МЗС України Дмитра Кулеби і держсекретаря США Ентоні Блінкена.