Якщо світ опиниться на межі Третьої світової війни, то Україні, швидше за все, не загрожуватиме найбільша небезпека.

Від нової глобальної війни постраждають насамперед держави, в яких в протистоянні зійшлися різні політичні сили.

Таку думку в ефірі одного з українських телеканалів висловив заступник голови Українського інституту досліджень екстремізму Богдан Петренко.

За його словами, осередки займання знаходяться не там, де йдуть військові дії, а в столицях тих країн, які почали військові дії.

«Якщо почнеться Третя світова війна, під ударом опиняться країни, де відбуваються зіткнення цих політичних сил. В першу чергу, це Сирія, де знаходяться війська РФ і підтягуються війська США », – заявив експерт.

При цьому Петренко вважає, що наша країна навряд чи виявиться в епіцентрі бойових дій, так як РФ в Україні орієнтується не на військове захоплення, а на політичне»

На думку експерта, протистояння в Сирії не зачепить Туреччину, яка є другою країною НАТО за військовою потужністю.

«Туреччина може сама зачепити Сирію. Туреччина і Ердоган будуть зацікавлені в збільшенні існуючої буферної зони і її розширенні на всю кордон з Сирією, введення військ в цю буферну зону для охорони Туреччини », – зазначив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окрім того, Петренко зазначив, що Росія зосереджена на тому, аби знищити довіру до органів державної влади України та атомізувати українське суспільство

"Він мобілізував би суспільство, а так це призводить до формування у населення постійної думки про те, що Україна в небезпеці. Формування почуття відсутності безпеки і гарантій її з боку держави", – пояснив Петренко. 

За його словами, сьогодні росіяни зосереджені на тому, щоб знищити довіру до органів державної влади України та атомізувати українське суспільство. Щоб воно шукало безпеку в тих організаціях, які з одного боку здатні її забезпечити, але з іншого – не є державними структурами. "Тобто, приватні охоронні структури, в тому числі радикальні політичні організації. Які можуть гарантувати безпеку підприємствам", – резюмував експерт.