Грузинський прем’єр Іраклій Гарібашвілі заявив, що однією з причин, через які РФ розв’язала повномасштабну війну проти України, стало бажання Києва приєднатися до НАТО. Крім того, сказав Гарібашвілі, було “багато інших причин”.

Про це він сказав на Форумі глобальної безпеки в Братиславі.

“Я не хочу спекулювати, не хочу цитувати заяви російського уряду. Але однією з причин було бажання України стати членом НАТО. Отже, ми бачимо наслідки”, – цинічно зазначив Гарібашвілі.

В свою чергу політичний та економічний експерт Георгій Біркадзе прокоментував заяву глави партії «Грузинська мрія» щодо заяви про можливе відкриття другого фронту проти РФ.

На його думку, це метафора – у цій ситуації від Грузії вимагається зовсім іншого, зокрема, закрити кордон і зупинити потік росіян, які тікають від мобілізації у РФ. Як пояснює експерт, грузини мали чітко вказати, що не збираються мати справу із вбивцями.

«Ще могли б віддати Україні зброю, яку ми Грузії передали в 2008», – констатував експерт.

Також він зазначає, що навряд такі заяви про неможливість відкрити другий фронт є виправданням з боку «Грузинської мрії» з огляду на розуміння, що сьогодні вони діють не так. Як пояснює експерт, ці люди тільки заробляють гроші, і при владі вони сьогодні тільки для того, аби заробляти гроші далі, все, їх більше нічого не цікавить.

«У мене єдине питання: що ви зробили за 10 років, аби наблизити повернення Абхазії і Осетії? Вони просто здають Грузію, Грузія стає автономною республікою при росії», – підсумовав Георгій Біркадзе.