Активізація російських окупантів на Куп’янському напрямі – це відволікання наших сил. Зокрема, стало відомо про нову тактику окупантів на Харківщині.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

«Згадаймо, що коли в червні сили оборони України розпочали наступальні дії у Запорізькій області, почалися наступальні дії російських окупаційних сил у районі Куп’янська. І зараз ми можемо спостерігати дуже схожі дії. Але якщо вони влітку не могли реалізувати свій наступ Лимано-Куп’янським. Зараз біля Авдіївки росіяни намагаються зосередити сили та кошти фактично кількох загальновійськових армій, у тому числі і з Луганської області, тим самим зменшуючи свій наступальний потенціал на Куп’янському напрямі», — поділився оглядач.

Коваленко прояснив тактику російських окупантів.

«Як вони там наступатимуть? Ні, вони відвертають увагу. Вони руйнуватимуть Куп’янськ, артилерійськими обстрілами, авіаційними бомбами. Але при цьому вони не матимуть достатніх можливостей для реалізації ефективних наступальних дій», — розповів він.

Варто додати, що для росіян важливим є не лише Авдіївський, але й Лимано-Куп’янський напрямок. Там вони продовжують штурми та атаки. Кидають у бій все, що мають, аби лише не допустити просування ЗСУ. Для завдань, які поставило командування, окупанти не шкодують нічого.

Про це розповів командир роти ударних БпЛА 92 ОШБр Юрій Федоренко, зауваживши, що на дії росіян великою мірою впливає і місцевість.

Після проведення успішної Харківської операції, росіяни отримали наказ за будь-яку ціну зупинити потенційний наступ Сил оборони. Також вони хочуть повернути собі вплив у Харківській області, зокрема вийти на лівий берег річки Оскіл. Це в районі селища Куп’янськ-Вузловий.

Відповідно, окупантам поставили завдання вийти на межі Луганської області.

«Як наслідок, противник останні чотири місяці активізував дії і весь цей час на окремих ділянках фронту влаштовував ударно-штурмові дії. Додатково це супроводжують авіацією, БпЛА та броньованою технікою. За останні 2,5 тижні відбулось загострення, йдуть надзвичайно складні бої», – розповів Юрій Федоренко.

Попри потужний натиск ворога українським військовим здебільшого вдається стабілізувати ситуацію. Через що в окупантів немає особливих тактичних успіхів.

До слова, варто розуміти, що в активних бойових діях деякі позиції є мігрувальними. Як росіяни, так і ЗСУ можуть на деякий час зайняти вигідніші позиції, що може не дуже коректно відобразитися на онлайн-картах, які висвітлюють бойові дії. Усю точну інформацію може надавати лише Генштаб.

На Лимано-Куп’янсьокому напрямку дії росіян багато у чому залежать від ландшафту місцевості. Якщо мовиться про лісисту місцевість, то переважно йдуть штурмові дії живої сили і йде попереднє відпрацювання артилерією.

«На тих відтинках, де ландшафт дозволяє противнику використовувати легку броньовану техніку, він намагається свої піхотні групи прикривати вогневим впливом цих засобів. А також додатково підкидують піхотні підрозділи, щоб зменшити логістику доставки ударно-штурмових груп до передньої лінії», – зазначив Федоренко.

Водночас для техніка, що з’являється в зоні ураження ЗСУ, знищується. По ній відпрацьовує артилерія, зокрема й касетні боєприпаси. В іншому випадку можуть застосувати безпілотники ударного типу дії.

Назагал росіяни кидають в бій усе та всіх, застосовуючи комбіновану тактику ведення бойових дій.