Росія активізувала своїх агентів, а також пропаганду у ЗМІ напередодні виборів президента в Україні.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Росія активізувала своїх агентів, політичні проекти та пропаганду у ЗМІ до виборів президента України, передає прес-служба РНБО.

Разом з цим зросла й загроза терористичних актів в країні.

– У випадку нездатності проведення зручного для РФ кандидата та посилення впливу проросійських сил, Кремль намагатиметься всіма шляхами скомпрометувати або зірвати виборчий процес, що може значно дестабілізувати ситуацію в нашій державі, – сказав Турчинов.

За його словами, українські силові відомства протидіятимуть провокаціям та фальсифікації на виборах, але діятимуть виключно в межах законів України та Конституції.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

В день виборів президента України (31 березня) працюватимуть близько 1 тис. спостерігачів, які протидіятимуть спробам Росії щодо дискредитації українських виборів.

Також, секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов провів брифінг, на якому заявив, що від початку російської агресії у 2014 році фінансування оборонного сектору України збільшилось у 19,5 разів, але все одно цього недостатньо для забезпечення повноцінної оборони та безпеку країни в умовах сучасного військового протистояння.

«Коли у 2014 році розпочиналася війна, ми мали зруйнований сектор безпеки та оборони і зруйновану його дуже важливу складову – оборонну промисловість України», – заявив він. За словами Турчинова, крім руйнації була ще серйозна проблема – «Укроборонпром» до 2014 року був не просто інтегрований до ОПК РФ, він фактично був його складовою частиною.

«Для нас було принципово важливо не просто відновити оборонну промисловість України, тому що в той час ми повинні були розраховувати виключно на власні сили, тому що реальної допомоги Україна ні від кого не отримувала, мається на увазі зброї та військової техніки. Але, ми водночас відрізали усі зв’язки з військово-промисловим комплексом РФ. Це не тільки якісь процеси забезпечення виробництв, це, безумовно і ринки збуту продукції», – зауважив він.

Турчинов підкреслив, що в цих умовах війни Україна була змушена в найкоротший термін відроджувати оборонну промисловість. «Фактично з перших днів початку війни відродження ОПК було одним із важливих пріоритетів діяльності РНБО. Фінансування оборонного сектору з 2014 року збільшилося в 19,5 разів. Ви відчуваєте масштаб фінансування та відповідальності за ефективне використання цих коштів», – зауважив він.