Голова політради партії "Опозиційна платформа — за життя" та кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук заявив про необхідність створення "автономного регіону Донбас" із закріпленням цього статусу у Конституції України.

Про це він сказав на першому з'їзді "Опозиційної платформи – за життя", де висловив підтримку кандидату у президенти Юрію Бойку.

В свою чергу, ця заява знайшла свою відповідь в Мережі.

"Руський мір хоче, щоб в Україні була своя Чечня з князьками, яка буде вічно шантажувати Київ і блокувати інтеграцію з ЄС”, – зазначив на своїй сторінці в Twitter журналіст Денис Казанський.

“Я живу на Донбасі і не хочу автономії, а хочу, щоб Медведчук сів і надовго”, “А я пропоную СБУ завести кримінальну справу на громадянина Медведчука за посягання на державний лад і територіальну цілісність України”, “Нехай робить автономію в Москві у кума”, “Г*вна їм на лопаті”, “А чому він до сих пір не в СІЗО?” – пишуть в інтернеті.

За словами Медведчука наразі тему Донбасу піднімають більшість кандидатів у президенти, але використовують її у піар-цілях і тільки у представників "Опозиційної платформи" нібито є реальний план по встановленню миру на окупованій території. Проте українці таким планам вже давно не довіряють.

Він зазначив, що програма кандидата від його партії передбачає повернення "людей, а не території", через їхню свідомість, гарантії безпеки і вже потім треба буде "повертати Донбас в Україну і Україну на Донбас".

Медведчук наголосив, що домовленості щодо миру можуть бути досягнуті у чотирикутнику – Київ-Донецьк-Луганськ-Москва.

"План концепції передбачає створення автономного регіону Донбас у складі України – зі своїм парламентом, урядом і іншими органами влади", – заявив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Медведчук додав, що пропонується внести відповідні зміни у Конституцію України і додав, що це нібито не суперечить Мінським домовленностям та законодавству України.

"Порошенко каже, що ключ від миру знаходиться у Кремлі. Знаєте, він правий – це справді так. Але, в залежності від нього і інших, які рвуться до влади, ми не просто знаємо, де цей ключ, і знаємо, де знаходяться двері, до яких підходить цей ключ", – наголосив кум Путіна.

У своїй промові Медведчук розкритикував проєвропейські прагнення і наголосив на необхідності відновлення дружби і економічної співпраці з Росією і пообіцяв кандидату у президенти Бойку бути поряд із ним на шляху до перемоги.