Як повідомляє військовий експерт Олег Жданов, окупанти вже починають розуміти, чим може закінчитися для них ця війна

Вибухи на аеродромі й складах під Саками в окупованому Криму пригнічуюче вплинули на морально-психологічний стан російських мешканців, які окупували українську АР Крим. Але на півострові ще багато військових об’єктів, на яких може раптово щось загорітися.

Про це в одному з ефірів заявив військовий експерт, полковник запасу Збройних Сил України Олег Жданов.

“Я думаю, що ці вибухи вплинуть на росіян. Тут питання у тому, що ми не визнаємо причетності, і росія теж цього не визнає. Така позиція обох сторін нас влаштовує. Тому, що дозволяє не дратувати наших партнерів і не підвищувати градус протистояння і погроз з російської сторони”, — сказав Жданов.

Але ж, продовжив він, росіяни розуміють, хто причетний до цих вибухів: як там не крути, а Збройні Сили України й ці вибухи — щось одне ціле… Тому моральні й психологічні настрої росіян змінюються.

“Адже росіяни розуміють, що з Криму треба їхати, що врешті-решт Збройні Сили України будуть звільняти Крим. Причому — військовим шляхом”, — зазначив військовий.

У контексті цього він наголосив, що таке розуміння теж негативно впливає на морально-психологічні настрої росіян і змінює їх, оскільки вони починають розуміти, що ця війна може закінчиться не так, як їм обіцяли.

Також Жданов нагадав, що в Криму наразі є ще достатньо російських авіабаз, на яких може раптово трапитися “бавовна”: це і Гвардійське, і Джанкой, і Керч, і Феодосія, і Кача.

Водночас на цю мить існують більш важливі цілі для ЗСУ, ніж знищення Кримського мосту. Таку думку висловив військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.

Він зазначив, що знищення Кримського моста стане актуальним, коли мова піде про сухопутну операцію зі звільнення півострова. Зараз же, на його думку, ураження моста через Керченську протоку не принесе такого стратегічного результату.

До всього Катков також вважає, що на цей час після враження військового аеродрому в Новофедорівці 9 серпня наступними цілями повинні стати інші аеродроми, бази військово-морського флоту Росії в окупованому Севастополі.

“Знищення аеродромів і баз ВМФ Росії має практичне значення прямо зараз. Адже важливо, щоб, наприклад, росіяни не могли перекидати об’єкти через Крим”, – пояснив експерт.

Додамо, що Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що після звільнення Криму від російських загарбників Крим буде виконувати роль захисника української держави на Чорному морі

Таку думку він висловив в одному з інтерв’ю.

“У воєнній доктрині колишнього СРСР Криму відводилася особлива роль. Крим російською мовою називався “Непотопляемый авианосец”. У цій доктрині з Криму мали наноситися удари по США та іншим країнам. Росія відновила цю доктрину. З окупацією українського Криму, Москва поставила завдання перетворити Крим на військову фортецю”, – зауважив Чубаров.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу також додав, що з окупованої території Криму Росія погрожує країнам НАТО.

“Наші союзники вже побачили, як Крим захищений силами ППО Росії – і це блеф, блефом є й інші аспекти російської воєнної сфери. Це має надати нам усім впевненість у тому, що звільнення Криму відбуватиметься у короткі терміни, без жорстоких боїв. Росія на той момент буде на етапі свого тотального падіння”, – наголосив Чубаров.

Втім зі знищенням російської військової авіатехніки на аеродромі “Саки” біля Новофедорівки помер і міф глави РФ Володимира Путіна про невразливість окупованого у 2014 році Криму. Стало очевидно, що Україна здатна націлитись на будь-яку точку півострова й завдати удару по військових об’єктах ворога на будь-якій захопленій своїй території.

Про це пише Bild. Зазначимо, що українська влада та військове командування офіційно не підтвердили, що ЗСУ можуть бути причетні до вибухів 9 серпня. Проте видання вказує на прецедентність такого випадку, наголошуючи на черговій поразці для Кремля.

“Авіаційна техніка на аеродромі не пошкоджена”, – такою була немислима заява російської армії щодо атаки на військову базу ВПС РФ у вівторок. Але супутникові знімки, зроблені увечері середи, показують: це не так”, – йдеться у матеріалі.

Журналісти нагадали, що щонайменше 11 російських літаків було частково або повністю знищено, враховуючи бойові бомбардувальники Су-24 й винищувачі Су-30. А від численних будівель, складів боєприпасів і навіть особистих автомобілів і квартир солдатів армії РФ “залишився лише металобрухт або вони лежать у руїнах”.