Незважаючи на те, що Туреччина є надійним партнером України у низці проєктів,  турецький лідер Реджеп Ердоган продовжує вести переговори з путіним, керуючись суто прагматичними міркуваннями.

МЗС та розвідка чітко це відстежують, та Україна веде постійний діалог з Туреччиною. Про це в одному з інтерв’ю розповів радник голови ОП Михайло Подоляк.

“путін не розуміє, якщо сьогодні певні промоакції з іншими країнами вдаються, і вони можуть про щось домовитися, це все одно дорога вниз. Ці промоакції набагато дорожчі, ніж могли бути для нормальної країни. Вони вже зменшуються в обсязі”, – пояснив радник голови ОП.

Ба більше, для цих країн, як наголосив Подоляк, поступово пропонуються альтернативи. Тому путін матиме все менше і менше можливостей з кимось про щось домовлятися.

“Це об’єктивна реальність, яку він не усвідомлює. Адже якщо ти живеш в образі Олександра Невського – ти точно не живеш в сучасному світі”, – підсумував Подоляк.

До всього в Індонезії планується осінній саміт G20. Президент цієї країни сказав, якби приїхав владімр путін та Володимир Зеленський, можливо, він був би готовий стати посередником для їх зустрічі.

Михайло Подоляк також прокоментував, що з великою повагою, але наскільки глибоко президент Індонезії розуміє мотиви та причини війни. Наскільки взагалі розуміє, що таке сучасна росія. Тим більше – сучасна Україна.

За його словами, це дивно звучить, коли людина взагалі не коментує війну росія – Україна.

Михайло Подоляк пояснив, яким повинен бути посередник:

  • має глибокі знання того, про що будуть люди розмовляти,
  • має глибоко розуміти проблему,
  • має поговорити з одним та з іншим,
  • має зрозуміти – чому в них точки зору абсолютно різні.

“Мені взагалі дивно, коли хтось каже “я готовий бути посередником”. А що ти розумієш в слові “посередник”? Що ти будеш робити? Точно зможеш поговорити чи зробиш загальне фото напамʼять і скажеш, що був посередництво. Це не працює”, – зазначив радник глави Офісу Президента.

Михайло Подоляк зазначив, що важливо памʼятати – путін абсолютно ірраціонально мислить. Він абсолютно не розуміє того, що відбувається, а також немає всього обсягу інформації. Це відрізняє його від Володимира Зеленського, який дійсно має всю інформацію: мотиви війни, наслідки, як має закінчитися.

“путін все ще живе в ілюзії, що контролює процес. Крім того, в нього є така психічна над мета – зайти в історію як потужний імператор, збирач земель”, – акцентував Михайло Подоляк.

“Якщо Зеленський абсолютно раціональний, сучасний політик, путін це політик – 17 сторіччя. Він останнім часом ким себе вважає? Олександром Невським. Я розумію, що потім можуть бути ще інші історичні образи, в які він перетворюється”, – додав радник глави ОП.

Він зазначив, що в України є дуже тяжка місія. Адже, крім України, в нинішньому вигляді росію зупинити ніхто не зможе. Україна – єдина країна, яка абсолютно чітко розуміє, що роблять росіяни, хто вони, чому їх треба зупинити й чому ми заплатимо найбільшу ціну, щоб це зробити.

Тож Михайло Подоляк переконливо заявив, що Україна у жодному разі не піде на переговори з росією у теперішній ситуації. Новий умовний “Мінськ-3” може буквально знищити державу. Він наголошує, що перемовини з росією у теперішніх умовах повторять для України сумнозвісний період Руїни.

За словами Подоляка, окупанти не просто так постійно вкидають думку, що потрібно змусити Україну сісти за стіл переговорів. Вони хочуть закріпити за собою нещодавно окуповані території. А далі – просто добивати державу.

“Якщо ми сьогодні зафіксуємо за умовним “Мінськом-3” нову лінію розмежування, то отримаємо не Україну, а сумнозвісну Руїну”, – наголошує Михайло Подоляк.

Наслідки для України від таких перемовин будуть катастрофічними. Ось лише кілька потенційних варіантів, що буде у такому разі далі:

росія вважатиме, що перемогла.
росія постійно провокуватиме та погрожуватиме Україні щодо наступного етапу війни, загострення тощо.

росія не відмовиться від подальших планів щодо окупації усієї Чорноморської акваторії.
З України поїдуть усі гроші. Ніхто не буде інвестувати в державу, яка “завмерла” у повномасштабній війні.

“Виникне величезна кількість проблем. Тому оці всі розмови про переговори, які потрібно вже розпочинати – це фактично розмови про те, щоб Україна перестала існувати. Якщо не через війну, то через швидкий занепад”, – підкреслив Михайло Подоляк.

За словами Подоляка, це також нічого не дасть Україні, а лише погіршить ситуацію. Умовно росія вимагатиме відкинути претензії на Херсон та інші окуповані території. Звісно, що Україна на таке взагалі не погодиться.