Сполучені Штати Америки не заохочують удари ЗСУ по території країни-агресора Росії західними озброєннями, проте Україна сама вирішує, де і як застосовувати передану союзниками зброю. Тільки українці знають, як найкраще захистити свою країну і які заходи слід застосувати для звільнення територій.

Таку дуку висловив Державний секретар США Ентоні Блінкен, під час свого виступу в Техаському університеті Райса.

Він розповів про те, що Вашингтон може тільки консультувати Київ.

«Важливо відзначити, що рішення про те, як застосовувати західну військову техніку і де застосовувати, — ці рішення ухвалювати виключно українцям. Вони повинні вирішувати, як найкраще захищати свою країну, як найкраще повернути землі», — зазначив Блінкен.

За словами держсекретаря, Вашингтон не заохочує удари ЗСУ по території Росії, проте остаточне рішення з цього питання залишається за українським військовим керівництвом.

Президент Байден дотримується політики, згідно з якою Штати прагнуть уникнути прямого конфлікту з Росією.

«З першого дня у президента Байдена було дві «дороговказних зірки». Одна з них — переконатися в тому, що ми робимо все можливе, щоб підтримати Україну і залучити інші країни до того ж. Інша — уникнути прямого конфлікту з Росією», — підореслив Ентоні Блінкен.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов сказав, що Україна має право бити по РФ зброєю свого виробництва. За його словами, Київ не завдає ударів по країні-агресору західною зброєю, щоб країни-партнери не звинувачували в причетності до війни.