Російські загарбники через побоювання атак на кораблі Чорноморського флоту з боку Сил оборони України стали рідше залишати акваторію тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомила речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

Офіцер зазначила, що стан ворожого флоту у Криму погіршується день у день.

Так, кораблі росіян дедалі рідше залишають територіальні води тимчасово окупованого півострова, оскільки побоюються українських ударів із застосування надводних дронів.

За словами представниці Сил оборони півдня України, російський Чорноморський флот уже не заходить далі за мис Тарханкут.

Водночас Гуменюк вказала на спробу противника компенсувати небоєздатність своїх кораблів авіацією. Так, окупанти практично щодня здійснюють атаки на острів Зміїний, що для інтервентів уже «стало традицією».

«Вони до трьох авіабомб направляють у напрямку острова Зміїний для того, щоб продемонструвати, що вони нібито панують над цивільним судноплавством і намагаються диктувати свої умови», — сказала офіцер.

Гуменюк наголосила при цьому, що лінію фронту «у морському сенсі» вже тривалий час відкинуто до 200 кілометрів від вільного узбережжя України.

Додамо, що окупанти «вимушені ховатися» на морі, але списувати з рахунків ворога ще зарано. Проте, «Функціональна» поразка Чорноморського флоту РФ означає, що дії Сил оборони в Азово-Чорноморському регіоні мають результат.

Про це заявив речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук в етері телемарафону.

Військовий коментував заяву заступника міністра оборони Великої Британії Джеймса Гіппі, що Чорноморський флот РФ зазнав «функціональної» поразки, тому що змушений розійтися портами, де він «не впливатиме на Україну».

«З точки зору наших військових це означає, що все, що ми робимо в акваторії Азово-Чорноморського регіону (їх в принципі слід розглядати як єдине ціле, тому що це досить такий замкнений басейн), все це має результат і має наслідки відповідні для нашого ворога, для нас. І дозволяє нам казати про якийсь прогрес, в принципі», – пояснив Плетенчук.

Він зауважив, що понад рік тому Сили оборони «відігнали» окупантів від південного узбережжя Одещини та Миколаївщини, і станом на зараз загарбники на морі «вимушені ховатися».

Водночас військовий сказав, що росіяни продовжують нести службу в морі та виконувати завдання, проте вже не почувають себе вільно в акваторії.

«Звісно, вони продовжують нести службу в морі. Звісно, вони виконують завдання. Наприклад, зараз чотири одиниці в морі. І навіть серед них є носії [ракет]. Але, наприклад, цей носій зараз розряджений. Так само для нього це є такий деякий фактор небезпеки, і йому треба зайти у Севастополь для того, щоб зарядитися. Тому що вони лише там можуть зарядити «Калібри» сумнозвісно відомі. І так, вони не почувають себе вільно в акваторії, вони не дозволяють собі зараз того, що дозволяли ще цього літа. Тому, в якомусь сенсі, так (завдано «функціональної» поразки.), але списувати з рахунків звісно нашого ворога зарано», – пояснив речник ВМС.

Зазначимо, що останнім часом у тимчасово окупованому Криму почастішали вибухи, і нерідко під ударом опиняються військові бази загарбників, їхня протиповітряна оборона, а також — флот.

Так, наприклад, нещодавно Сили оборони України атакували десантний корабель і підводний човен інтервентів у Севастопольській бухті, а також ударили по штабу ЧФ РФ у самому місті. За інформацією Сил спеціальних операцій, тоді в результаті атаки по штабу Чорноморського флоту росіян загинули 34 офіцери, і ще 105 осіб отримали поранення.