Колишнього главу українського уряду Арсенія Яценюка зараз розглядають на посаду першого віце-прем’єра в Кабінет міністрів Олексія Гончарука.

Про це “Страні” повідомили джерела в Кабміні.

Мотивом призначення Яценюка називають необхідності провести складні переговори з МВФ про відновлення співпраці і відкриття нової кредитної програми Фонду. Екс-прем’єр, який володіє великими зв’язками на Заході, на думку лобістів його кандидатури, може ці переговори успішно фіналізувати.

За даними джерел “Страни”, кандидатуру Яценюка лобіює його однопартієць по “Народному фронту” глава МВС Арсен Аваков, а також впливовий олігарх Віктор Пінчук. Останньому приписують вплив на значну частину Кабміну, зокрема міністра економіки Милованова.

На думку джерел, ймовірність призначення Яценюка на даний момент “трохи вище 50 відсотків”. Проти його призначення працює вкрай високий антирейтинг екс-прем’єра і численні корупційні скандали, в яких він був замішаний. А також його і Пінчука зв’язки з демократичним крилом в американському істеблішменті, що може погіршити відносини з адміністрацією президента США Дональда Трампа.

Арсеній Яценюк очолював український уряд в 2014-16 рр. Крім того, він є лідером партії “Народний фронт”, яка не брала участі у виборах 2019 року в Раду. Ймовірною причиною цього є низькі рейтинги політсили, так і самого Яценюка.

Нагадаємо, ще в перший день нової роботи уряду Гончарука політолог Олексій Бортник заявив, що в новому уряді Гончарука немає “нових облич”, так як 90% міністрів працювали з попереднім Кабміном. Також ми писали, що друг Яценюка залишився керівником державного Ощадбанку.