Безпековий радник президента США Джейк Салліван заявив, що за останніми оцінками американського уряду, російський президент Володимир Путін ще не прийняв рішення щодо вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Reuters.

“Поточна оцінка уряду США полягає в тому, що він ще не прийняв рішення, тому з минулого тижня в цьому відношенні немає змін”, – зазначив Салліван.

Він додав, що “аналіз, який розвідувальна спільнота виклала, щоб показати, що російський уряд серйозно розглядає такий сценарій та здійснює оперативне планування цього у вигляді навчань, добре підтверджений”.

Салліван також заявив, що американська сторона готова представити Росії власні теми, які викликають занепокоєння у відповідь на російські вимоги “гарантій безпеки”.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Росії 17 грудня опублікувало проєкт договору про так звані “гарантії безпеки”, які Володимир Путін вимагає від НАТО, і які Москва передала Вашингтону.

Документ під назвою “Угода про заходи забезпечення безпеки Росії та держав-членів Північноатлантичного договору” складається з 9 статей.

В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що “виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав”.

Крім того, Росія пропонує відмовитись “від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії”. Також пропонується відмовитись від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.

Договір також передбачає, що учасники унеможливлюють розгортання ракет середньої та меншої дальності наземного базування в районах, з яких вони здатні вражати цілі на території інших учасників.

В одному з пунктів вказується, що “учасники підтверджують, що не розглядають один одного як противників”, а для вирішення питань та врегулювання проблемних ситуацій застосовують механізми термінових консультацій на дво- та багатосторонній основі, включаючи Раду Росія-НАТО.

Напередодні у Кремлі заявили, що вже передали США проєкти договору та угоди щодо гарантій безпеки.

Зазначимо, що раніше дивні прохання Кремля вже неодноразово відхилялись. 

Володимир Путін останнім часом у переговорах з лідерами країн Альянсу вимагає надати юридично зафіксовані гарантії, які виключають будь-яке подальше просування НАТО на схід та розміщення в України озброєння, яке нібито загрожує Росії.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг раніше вже відкинув російську вимогу. Навряд за цей час його рішення змінилось.