Очільник нашої країни Володимир Зеленський розмовляв телефоном з високопосадовцем Британії Борисом Джонсоном. Останній передав деталі своїх перемовин з очільником РФ Володимиром Путіним.

Зокрема, спілкуючись з президентом Росії, британський прем’єр наголосив на підтримці територіальної цілісності нашої країни владою Британії. Як він запевнив, британська влада братиме на озброєння всі можливості дипломатичних й економічних повноважень, співпрацюючи із союзниками, щоб не допустити агресії РФ стосовно нашої країни.

Лідери України та Британії обговорили питання щодо того, як зменшити залежність нашої країни та країн Євроспільноти від постачання голубого палива з РФ та зробили акцент на необхідному прискоренні в розвитку екологічно чистих та перспективних джерел енергії.

За оприлюдненою інформацією, високопосадовці обох країн висловились про цінність діалогу, зокрема, з РФ і погодили, що залишатимуться в тісних контактах. Разом з тим, прем’єр Британії зробив наголос на питанні важливості дотримання всіма сторонами Мінських угод.

Разом з тим, за інформацією ОП, лідери присвятили час обговоренню безпекової ситуації навколо нашої держави та кроки міжнародних союзників України, аби врегулювати збройний конфлікт в Донецькому регіоні.

Окремо Джонсон зазначив щодо неприйнятності пуску нового газогону “Північний потік-2” в якості зброї.

Як відзначили в Офісі президента, обговорюючи аспекти взаємодії нашої країни з Альянсом, лідери двох країн погодили спільну позицію щодо того, що “жодна третя країна не може блокувати євроатлантичну інтеграцію України”.

Нагадаємо, що Джонсон заявив, що попередив Путіна про катастрофу, що наближається.

“Якщо Росія буде настільки нерозважливою і навіженою, щоби почати вторгнення на суверенну територію України, то ми спільно з нашими союзниками застосуємо надзвичайно жорсткий пакет економічних санкцій. Я сказав президенту Путіну, що, я гадаю, будь-які такі військові дії з його боку стануть катастрофою не лише для Росії та України, але й цілого світу”, – сказав він.

Джонсон запевнив, що Британія підтримуватиме Україну в протистоянні з Росією.

За його даними, НАТО збільшать кількість військовослужбовців на території країн-членів альянсу, що межують з Україною.

Загалом, за словами Дмитра Кулеби, лише за 2021 рік Україна та Британія вдвічі збільшили обсяги торгівлі, поглибили співпрацю у протидії агресії Росії. Також почали втілювати цілий комплекс заходів щодо просування інтеграції України до ЄС та НАТО, про це в авторській програмі WTF на 24 каналі розповів Олексій Печій.

Британська сторона заявила, що в її інтересах допомогти Україні вичавити максимум зі свого статусу партнера по НАТО, тому британці лобіюють наші інтереси в Альянсі. Також Лондон обіцяє провести більше спільних військових навчань та збільшити допомогу у реформуванні Збройних сил України.

Варто зазначити, що у жовтні 2020 року Володимир Зеленський та Борис Джонсон підписали історичну угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Британією. І ця угода, схоже, лише набирає обертів.

Все тому, що Джонсон вже планує візит в Україну у 2022 році.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба анонсував візит прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона в Україну. Під час останнього брифінгу він розповів, що Київ та Лондон вже працюють над цим.

“Дуже хороший візит (у Велику Британію – ред), рухаємося вперед, працюємо над візитом наступного року прем’єр-міністра Джонсона в Україну”, – сказав він.

Кулеба також розповів про підготовче засідання стратегічного діалогу між Україною та Великою Британією, яке відбулося нещодавно.

“Цей формат – про новий рівень довіри, яка існує між нашими країнами”, – сказав Кулеба.

До того ж свою позицію стосовно агресії Росії стосовно України Джонсон озвучував і раніше, коли застеріг Москву від “військового авантюризму” на кордоні України.

“Для Кремля було б трагічною помилкою думати, що за допомогою військового авантюризму можна чогось досягти”, – заявив прем’єр Великобританії, коментуючи повідомлення про накопичення військ РФ на кордоні з Польщею та Україною.

Вже на цьому етапі можна резюмувати, що вісь Великобританія-Україна на сьогодні є однією з найпотужніших. Це особливо важливо перед ймовірним вторгненням Росії в Україну.