Полковник запасу ЗСУ Петро Чернік заявив, що Україна потребує побудови потужної оборонної системи та тільки український ЦАХАЛ може нас врятувати у широкому історичному сенсі.

«Варіантів у нас немає. Все інше казки. Що таке ЦАХАЛ, усі добре розуміють. Чоловіки служать 36 місяців, жінки — 24. Усі без винятку. У кожній будівлі, у кожному будинку, у кожному містечку є зброя, та всі готові чинити опір», — пояснив військовий експерт.

Під час бесіди Черник нагадав, що 7 жовтня 2023 р., коли сталася атака ХАМАС на Ізраїль, скептики сказали, що ізраїльська система не спрацювала. Але вона не спрацювала тільки в одній частині, в елітарній, тому що прем’єр-міністр Ізраїлю Нетаньяху довіряв президенту РФ Путіну. На низовому ж рівні все спрацювало фантастично, блискуче та так, як потрібно.

«Ні в кого з ізраїльтян не виникло питання, а де армія, а де поліція, а де держава? Держава — це ми, люди. Суспільство первинне, держава вторинна. Гігантський масив синів Ізраїлю у лічені години приїхав у країну захищати свою Батьківщину», — зазначив полковник.

Після всього, Черник наголосив, що у нормі всі без винятку українці мають проходити базову п’ятимісячну військову підготовку. І всім нам потрібно нарешті зрозуміти, якого типу армію нам необхідно будувати. Але відповідь на це питання ми зможемо дати тільки після закінчення цієї фази війни, додав військовий експерт.

Нагадаємо, Петро Черник повідомив, чим неминуче закінчиться війна в Україні: «Я не візьмуся окреслити часові параметри цього явища».

Петро Черник навів аргумент на користь того, що війна між Україною та РФ закінчиться підписанням офіційного документа: «На планеті Земля прокипіло понад 14 тис. воєн, які історично враховані, те, про що можна прочитати в документах і на що можна посилатися. Вдумаємося в цю величезну цифру — 14 тисяч. Жодна війна не закінчилася без документа. Виняток становлять партизанські рухи: там все дуже специфічно, оскільки ті, хто перемагає у партизанській війні, зазвичай стають офіційною владою».

Як повідомляв військовий експерт:

«Немає жодного історичного прикладу, якщо країна воює з іншою країною, щоб у результаті не було хоч якогось документа. Найяскравіші зараз — це Північна та Південна Корея, які мають укладену між собою угоду про перемир’я, хоча не мають миру, а ще Росія та Японія, де Росія як спадкоємець Радянського Союзу, мають між собою угоду про перемир’я, але з погляду права як такого вони перебувають у стані війни”.

Також полковник ВСУ пояснив, що нам потрібно знати про мирну угоду, яку неминуче доведеться укласти з РФ: «Важливо розуміти, що війна неминуче прийде до точки переговорів. Питання лише в тому, хто на яких позиціях стоятиме: хто говоритиме з позиції сили і переможця, а хто говоритиме з позиції капітулянта”.

Крім того, заступник міністра оборони України, генерал-лейтенанта Іван Гаврилюк заявив, що українські військові отримають «в рази більше» безпілотних літальних апаратів у грудні.

«Нещодавно ми отримали додатковий ресурс на закупівлю. Тому в грудні ЗСУ отримають вже в рази більше безпілотників. Сподіваюсь, картина на полі бою зміниться», — сказав Іван Гаврилюк.

Він наголосив, що протягом останніх місяців українські захисники отримують більше дронів різних типів та модифікацій. Проте з огляду на інтенсивність бойових дій на окремих ділянках фронту, БПЛА, зокрема тактичного рівня, є витратним матеріалом. Зі слів Гаврилюка, їхній запас потрібно безперервно поповнювати, як снаряди.

Крім цього, у Міноборони вважають, що потрібно масштабувати не тільки виробництво дронів, але й виробництво РЕБ. Зокрема, для цього докладається максимум зусиль та можливих фінансових ресурсів.

Гаврилюк додав, що наразі термін допущення до експлуатації зразків озброєння та військової техніки скоротився майже до 20 діб від моменту подачі заяви виробником до присвоєння коду та допуску до використання.