На сьогодні Закарпаття має одні з найнижчих показників в Україні щодо виконання планів по осінньому призову на строкову службу.

Про це повыдомляють ЗМІ з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

В облдержадміністрації відбулося засідання щодо виконання планів по осінньому призову на строкову службу. На сьогодні Закарпаття має одні з найнижчих показників в Україні, тому органам державної влади та місцевого самоврядування дані конкретні доручення щодо кардинальної зміни ситуації.

"У соцмережах купа патріотів, громадських активістів, експертів чи аналітиків, котрі розповідають, як і хто має працювати, в тому числі підвищувати обороноздатність країни, зате бажаючих виконати свій священний обов'язок із захисту Батьківщини, передбачений Конституцією України, немає", – наголошує Москаль.

За його словами, 90 відсотків чоловіків, котрі отримують повістки, у військкомати не приходять взагалі, багато призовників безперешкодно перетинають державний кордон, що унеможливлює їх оповіщення. 

А якщо хтось після попереджень про відповідальність за ухилення від призову й приходить, то одразу починає перераховувати список із різних діагнозів. 

При плановому завданні 230 осіб на Закарпатті відібрано всього 42 (тобто 17%). Критична ситуація склалася у відправці поповнення для військових частин Нацгвардії України. Так, до військової частини 3027 при плані 20 чоловік відправлено всього 6, а до військової частини 3002 при плані 15 не відправили нікого. 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Виходить так, що патріоти у нас поховалися в соцмережах, а на ділі захищати Батьківщину нікому", – зауважує губернатор.

Додамо, не так давно Голова Закарпаття заявив, що білборди про сепаратизм на Закарпатті є провокацією Федеральної служби безпеки Росії. Безпосередніх виконавців провокації зараз розшукують правоохоронці.

Йдеться про те, що в ніч проти 20 жовтня на Закарпатті з'явилися білборди із написом "Зупинимо сепаратистів" під фотографіями лідерів угорської нацменшини регіону.

Голова області зазначив, що методи і стиль виконання вказують на те, що "це чергова примітивна спецоперація ФСБ, яка вже кілька років намагається розсварити на Закарпатті українців і угорців".