Як працівники банку ВБР, який належав Олександру Януковичу, вже при нинішній владі знімали з рахунків мільярди гривень готівкою, досліджували журналісти програми «Схеми».

Це сталося після зняття Печерським судом арештів з рахунків, пов'язаних з сином Януковича.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Журналісти вважають, що близько 30 фізичних осіб, які раніше працювали в ВБР на різних посадах середньої ланки, мали фіктивні договори, і вивели 2 млрд грн в 2016 -2017 роках. При цьому в суді заявлялося, що громадянин Яшар Ходжаєв давав в борг, у тому числі працівникам ВБР. 

Суд визнав таке пояснення логічним, власне тому з рахунків був знятий арешт.

Також в розслідуванні повідомлялося, що виведення мільярдів здійснювалося через Міжнародний інвестиційний банк, який належить Петру Порошенку. Журналісти вважають, що банк заробив 20 млн грн комісії.

У жовтні 2015 року стало відомо, що слідчі МВС заарештували понад 2,6 млрд грн рахунках банку ВБР. Пізніше у 2016 році деяким вкладникам банку вдалося зняти арешт із рахунків.

У січні 2017 року кошти були перераховані з Всеукраїнського банку розвитку в Міжнародний інвестиційний банк, основним акціонером якого є президент України Петро Порошенко. 

Пізніше банк Порошенка відхрестився від переказу грошей сина Януковича. У березні Печерський районний суд зняв арешт із 312,5 млн грн Януковича.

16 квітня 2018 року стало відомо, що суд у лютому зняв арешт з рахунків компаній, пов’язаних Януковичем-молодшим, відкритих в його банку ВБР.

Слідство розповідало, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 млн грн та понад $27 млн.

Додамо, Всеукраїнський Банк Розвитку (ВБР) – колишній комерційний банк, створений 24 квітня 2009 року з головним офісом в Києві, був бізнесом сім’ї Януковича.

Засновники: Олександр Янукович і Валентина Арбузова, до останнього єдиним власником банку був старший син колишнього президента України Віктора Януковича – Олександр Янукович.

Правління очолювала Валентина Арбузова, мати колишнього глави НБУ Сергія Арбузова.