Президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну опрацювати питання надання державного статусу окремим релігійним святам.

Про це йдеться в указі президента №303 / 2020 опублікованому 30 липня.

Зокрема йдеться про свята: Рамазан-байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-ха-Шана, Ханука, Великодня християн західного обряду та інших.

«З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей всіх віруючих, шанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального і багатоконфесійного», – зазначено в документі.

Відзначається, що уряд повинен обговорити дане питання з Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями, а також Українським інститутом національної пам’яті, після чого внести відповідний законопроект на розгляд Ради.

Слід зазначити, що на даний момент в Україні на державному рівні відзначаються тільки Різдво (православне і католицьке), Великдень і Трійцю.

Раніше повідомлялося, що «Слуги народу» розробили законопроект про внесення поправок до Кодексу законів про працю. Виходячи з документа, українці можуть отримати по 4 додаткових вихідних на рік.

Таким чином, якщо він буде прийнятий, то українці зможуть брати відпустку на 28 календарних днів замість 24, а працююча молодь у віці до 18 років матиме право на відпустку в 31 день.