Активні дії ЗСУ на півдні змушують окупантів протидіяти та посилювати обстріли лінії фронту й тилових районів. Вночі 19 вересня вони атакували за допомогою дронів-камікадзе портову інфраструктуру, а наші військові відправили за “курсом корабля” техніку й боєприпаси ворога.

Окрім того, захисники тримають під вогневим контролем усі логістичні шляхи загарбників і продовжують знищувати ворожі баржі з бронемашинами та живою силою. Про це повідомила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

Ситуація така, що не дає абсолютно розслабитися, і ми готові до того, що наші активні дії спонукають ворога до відповідної протидії. Зафіксовано факти використання дронів-камікадзе на нашому напрямку цієї ночі. За допомогою них було атаковано портову інфраструктуру Очакова, спалахнула пожежа. На щастя, постраждалих немає, – зазначила речниця.

Також окупанти обстріляли в Березнегуватому зерновий елеватор, там постраждалі є. За словами Гуменюк, по Нікопольському району ЗС РФ випустили понад 100 снарядів із реактивних систем залпового вогню та важкої артилерії.

Водночас речниця Сил оборони півдня каже, що такі провокації спрямовані те, щоб спонукати воїнів ЗСУ вдарити у відповідь в бік захопленої російськими військовими Запорізької АЕС.

Але діватися їм уже нікуди, оскільки ми продовжуємо вогневий контроль і над транспортними артеріями, і над намаганням ворога налаштувати альтернативні переправи. За минулу добу і за цю ніч знову відправлено на дно баржі (на одну поміщається 5-10 авто й до 20 осіб), а ще запаси окупантів із боєприпасами і важкою технікою за курсом “руского воєнного корабля”. Хоча в них ще запасів багато і намагань також, – зазначила Гуменюк.

Говорячи про наміри загарбників провести “референдум” у Херсонській області, Гуменюк вказала: “Виходячи з того, скільки разів переносили ці дати, вони вже самі заблукали в своїх скрєпах. Починаючи з квітня – перенесення і перенесення дат”.

Також варто зазначити, що Українські військові намагаються не наражати на небезпеку місцевих жителів

Окрім того, наші захисники на півдні під час наступу на Херсон виконують три основні завдання, щоб уникнути складних і кровопролитних боїв всередині міста. Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський в одному з інтерв’ю.

Як зазначив експерт, “бої в містах – це жертви серед мирного населення, тому ми маємо їх уникати”. За його словами, ЗСУ враховують це під час наступу на півдні.

На сьогоднішній день ми спостерігаємо саме такий вид бойових дій, який спрямований на виконання трьох основних завдань. Завдання №1 – це руйнування командної і логістичної структури противника, унеможливлення підвезення запасів для військ, що ведуть бої на цьому напрямку – маються на увазі російські війська. Потім так зване дроблення, тобто розсікання угруповання військ і ізоляція їх на окремих ділянках. І примушення їх або до капітуляції, або до відступу, – пояснив Грабський.

Як зазначив експерт, “Антонівський міст доступний для того, щоб у пішому порядку противник міг відступити, не наражаючи на небезпеку місцевих жителів і уникаючи бойових дій у місті”.

Нагадаємо: майже вся Херсонщина наразі перебуває під вогневим контролем Збройних сил України. Контрнаступ триває і українські військові продовжують просуватися вперед, відтісняючи окупантів. Більша частина Херсонської області, включно з обласним центром, була окупована російськими військовими упродовж першого тижня повномасштабного вторгнення Росії.