Створення в Україні єдиної помісної православної церкви є головною поразкою для Росії та, зокрема, її президента Володимира Путіна. Про це сказав третій президент Віктор Ющенко в інтерв'ю Hromadske.ua.

"Це найбільша втрата в політиці "русского мира" у широкому розумінні цього слова. Це хімічно чиста наша перемога. Це хімічно чиста поразка Путіна", – зауважив Ющенко.

"Стосунки московської й Константинопольської патріархії складні, і Москва щороку піднімає ставку на претензії першого світового церковного столу. Чи це в жестах, чи це в репліках, чи це в протоколі, але це все читається.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

І якщо поставити запитання: а що може бути перестраховкою цих ризиків? Навіть не роблячи великого довгого аналізу, можна сказати — українська церква, українське церковне питання, якщо воно буде вирішене канонічно, послідовно, мужньо, – це один зі способів зберегти цінність світового православ'я. Бо в іншому випадку воно піде сценарієм, який, безумовно, не буде виписаний у Константинополі", – пояснив Ющенко.

"Політичне розуміння важливості українського церковного процесу щодо отримання автокефалії розуміє весь православний світ, світська сторона", – додав третій президент.