Українська армія може допомогти армії Молдови у роззброєнні угруповання російських військ у Придністров’ї. Загрози захоплення аеропорту у Кишиневі немає.

При спробі захоплення російську авіацію буде знищено. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю obozrevatel.com висловив військовий експерт Олег Жданов.

«Думаю, що це неможливо. Нема рації захоплювати аеропорт у Кишиневі, бо територія Придністров’я знаходиться в анклаві. Через наш повітряний простір вони туди літаками не зайдуть, ми їх збиваємо, і через Румунію вони теж не зайдуть – Румунія теж зіб’є. А сама Молдова не має виходу у відкритий міжнародний простір», – пояснив він.

Експерт додав, що контингент країни-терориста Росії у Придністров’ї є недостатнім для вирішення такого завдання. «Там потрібне захоплення з одночасною висадкою десанту, тоді це матиме успіх», – зауважив він.

Водночас Жданов припустив, що актуалізація теми загрози з боку Придністров’я може бути використана урядом Молдови у своїх цілях. Зокрема для того, щоб отримати підтримку в демілітаризації цього регіону.

А що ви думаєте з цього приводу? Чи потрібно ЗСУ відновити територіальну цілісність Молдови , відновивши контроль над Придністров’ям? Пишіть свої думки з цього приводу у коментарях. А Ми продовжуємо.

«Тут може бути політична гра. Прем’єр-міністр Молдови тепер сам намагається розкачати ситуацію навколо Придністров’я, щоб отримати міжнародну підтримку та схвалення для силового вирішення питання щодо демілітаризації цієї території. Якщо вони роззброюють росіян – все. Далі можна розпочинати політичний процес повернення цих територій під контроль уряду Молдови», – наголосив експерт.

«Я навіть прийму припустити, що силову підтримку у вирішенні питання демілітаризації Придністров’я може надати Україна. На прохання Молдови», – спрогнозував він.