Президент Росії Володимир Путін зібрався приїхати до окупованого Криму. Про це повідомив його речник Дмитро Пєсков.

За повідомленнями візит запланований на 4 листопада.

Путін поставив перед собою мету взяти участь псевдо-святкових заходах, так би мовити «з нагоди Дня народної єдності».

“Він відвідає меморіальний комплекс, присвячений закінченню Громадянської війни, виступить там, покладе квіти. Завтра також запланована його зустріч із “главою” Севастополя Михайлом Розвожаєвим”, – уточнив Пєсков.

Згідно з українським законодавством, іноземні громадяни мають отримати дозвіл на поїздку на окуповану територію у компетентних органів України, інакше це вважатиметься порушенням закону. Оскільки Путін ще жодного разу за час війни не погоджував із Києвом свої візити до Криму – він порушує закон.

Свою чергою, президент Володимир Зеленський вважає недопустимим будь-який з подібних вчинків і вважає, що ні Крим, ні Донбас ніколи не будуть російськими або, як стверджує Кремль, “єдиними з РФ”.

Без України на окупованій території цивілізації не буде – любителів “русского мира” чекає лише занепад.

“Та частина людей, яка живе на окупованій території Донбасу та Криму, повинні зрозуміти – це не про те, що хтось когось кудись виганяє… Я хочу щоб мене правильно зрозуміли: батьківщина або ти гість. Я вважаю, що якщо ти живеш на території Донбасу і ти вважаєш “наше діло праве, нам в Росію, ми – росіяни” – велика помилка залишатися жити на Донбасі. Це ніколи не буде російською територією. Неважливо, як довго це окуповано… Якщо ти любиш Росію і вважаєш, що все життя перебував на території України, але відчував, що любиш Росію, така людина повинна зрозуміти, що вже треба їхати і шукати собі місце в Росії”, – сказав Зеленський в інтерв’ю для одного з провідних українських телеканалів.

“Але якщо ти відчуваєш, що ти українець і Донбас український, якщо поважаєш цей прапор, поважаєш українську мову, навіть якщо тебе не вчили в школі, – все нормально, все прийде, говори як хочеш. Але якщо ти відчуваєш, що ти українець – будь там, тримайся, ця земля все одно буде деокупована в будь-якому разі”, – підкреслив глава держави для телеканалу «Дом».

Але як Путін з Пєсковим, так і Лавров зі своїм відомством відхрещуються від будь-яких звинувачень не лише про загарбання території, але й про власну присутність там.

До прикладу, нещодавно у Москві назвали фейком дані з супутників, які показують наявність їхніх військ неподалік держкордону України.

Там заявили, що знати не знають ні про яке скупчення своїх військ буквально за сотні кілометрів від державного кордону України, які 2 листопада помітила розвідка України, а раніше – американська газета The Washington Post. За версією МЗС Росії, знову “їх там нема”.

Відповідний коментар дала офіційний представник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова.

“Ми звернули увагу на інформаційний залп, який був випущений по нас, насправді більшою мірою який мав місце у статтях американських медіа щодо того, що Росія нібито стягує війська до кордону з Україною. Це не був один фейк, це ціла свіжа фейк-кампанія у американських ЗМІ”, – жахнулася Захарова.

Але ж правда є правда – окупанти знову нагнітають обстановку поблизу наших кордонів, супутник помітив величезне скупчення важкої техніки.

“Нові супутникові фотографії, зроблені у понеділок, підтверджують нещодавні повідомлення про те, що Росія знову концентрує війська та військову техніку на кордоні з Україною після великого скупчення цієї весни”, – йдеться у повідомленні Politico.

В будь-якому разі, супутник помітив скупчення бронетанкових частин, танків та самохідної артилерії разом із сухопутними військами в районі російського міста Єльня неподалік кордону з Білоруссю. Підрозділи, які розпочали рух наприкінці вересня з інших районів Росії, де вони зазвичай базуються, включають елітну 1-шу гвардійську танкову армію, оснащені основними бойовими танками Т-80У та самохідними артилерійськими установками (САУ).