Росіяни найближчим часом намагатимуться використати в своїх інтересах перевагу в живій силі та техніці. Ціллю наступальних операцій росіян на сході України стане Куп’янськ-Вузловий та Вугледар, але українські війська уже поховали там найелітніші військові підрозділи рф з командуванням.

Про це повідомив військовий експерт, полковник ЗСУ, речник Генерального штабу ЗСУ (2014-2017 рр.) Владислав Селезньов.

Він зазначив, що росіяни намагаються використати наш критичний дефіцит артилерійських боєприпасів, це означає, що ворог буде продовжувати атакувати.

«Для росіян важливий контроль над залізничними лініями та вузлами, а це означає, що найближчим часом противник сконцентрує свої зусилля для того, щоб взяти під контроль населений пункт Куп’янськ-Вузловий тому, що саме там зосереджені залізничні колії, які мають напрямок до території РФ. Ворогу дуже важливо тримати під контролем саме цей залізничний вузол», — пояснив Селезньов.

Крім того, військовий експерт наголошує на тому, що російські війська будуть намагатись відсунути лінію фронту якнайдалі від Волновахи.

«Тому, що відстань від Вугледара до Волновахи близько 20 км, а це значить, що наша далекобійна артилерія може ефективно працювати по залізничному вузлу Волновахи», — вказує Селезньов.

Аналітик також робить висновок про те, що окупанти будуть нарощувати темпи будівництва залізничного сполучення вздовж Азовського узбережжя, щоб мати додаткові шляхи доставки військово-технічного майна.

Варто підкреслити, що російські окупанти сконцентрували 122,5 тисячі військових на Лимано-Куп’янському напрямку. Крім того, там понад тисяча танків, майже дві тисячі броньованих машин різних типів, а також понад тисяча артилерійських систем.

Про це повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ Збройних сил України (ЗСУ) Ілля Євлаш.

“На Лимано-Куп’янському напрямку противник зосередив 122,5 тис. військових. Крім того, є понад 1,1 тис. танків, майже 2 тис. бойових броньованих машин різних типів і модифікацій, а також трохи більше ніж 1 тис. артилерійських систем і понад 400 реактивних систем залпового вогню”, — сказав він.

Начальник пресслужби додав, що кількість російських військ на цьому напрямку залишається незмінною із середини серпня 2023 року.

“За цей час кількість російських військових на цьому напрямку збільшилася лише на 10 тис., що приблизно дорівнює одній бригаді. Хочу зазначити, що наші військові вже навчилися ефективно сточувати наступальний потенціал противника”, — акцентував Євлаш.

Однак, за його словами, противник, як і раніше, має перевагу над українськими силами як у техніці, так і в чисельності особового складу. Крім того, він продовжує мобілізовувати резерви.

“Наприклад, після того, як їхній батальйон був пошарпаний і розбитий ЗСУ, на відновлення, за різними даними, йде від 3 до 7 днів. Тобто вони швидко наповнюють його всім, що в них є: це представники “Шторм-Z”, “Шторм-V”, а також мобілізовані та підготовлені раніше на полігонах у тилу”, — розповів він.

Крім того, Євлаш повідомив, що на Лимано-Куп’янському напрямку противник змінив тактику і почав активніше застосовувати керовані авіабомби — КАБи — по мінометних і танкових позиціях української армії.

“Абсолютно не шкодує цих бомб. Щодня ми фіксуємо до 10 авіаударів. Наприклад, за минулий день шість таких авіаударів було завдано штурмовиками. Один штурмовик може нести одночасно від однієї до шести керованих авіабомб, використовуючи їх з дистанції 50-60 кілометрів. Тобто він просто її скидає, а далі вона вже інерційно летить і управляється крильцями, щоб максимально досягти мети”, — пояснив начальник пресслужби Східного угрупування ЗСУ.