Представник головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, говорячи про контрнаступ, вирішальним моментом у війні називає весну або початок літа. Міністр оборони Олексій Рєзніков також заявив, що навесні Україна готується до нового масштабного нападу Росії.

Проте окупанти вже почали атакувати – про це свідчать події довкола Бахмута, бої за який продовжуються тривалий час. Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач Денис Попович. Він зазначив, що зараз ми бачимо спроби ворога атакувати також в Запорізькій і Луганській областях.

За його словами, росіяни в Луганській області вдаються до такої тактики: посилають на мінні поля зеків, які підривають собою міни, щоб розчистити просування контратакувальних підрозділів російської армії.

“Якщо говорити про терміни контрнаступу, то є певне змагання, хто раніше почне широкомасштабні дії” – зауважив військовий оглядач.

Він припустив, або вдасться нашим партнерам озброїти ЗСУ відповідними зразками озброєння, щоб ми могли розпочати першими. Або росіяни зможуть накопичити сили з їхнього погляду достатні, щоб почати наступ на певних ділянках фронту, які вони собі визначили.

Попович вважає, що є три можливих напрямки контрнаступу окупантів:

    Луганська область;

    Донецька область з метою захоплення всієї області до кінця березня – таке завдання ставилось безпосередньо Путіним;

    Запорізька область, де можливі атаки з метою взяти під контроль область цілком.

“Внаслідок фейкових “референдумів” восени минулого року окупанти заявили, що Запорізька область тепер повністю “належить” їм. Тому вони можуть розв’язати питання щодо фактичного контролю над нею цілком”, – наголосив Денис Попович.

Українські захисники та захисниці завдають ворогу колосальних втрат та звільняють українські міста й села. Глава Пентагону заявив, що переломний момент у війні вже настав. Тим часом у ГУР МО озвучили свій прогноз: вирішальним етапом у війні стане весна – літо 2023 року. Після цього можна буде говорити про терміни завершення війни.

«Весна та початок літа будуть вирішальними у війні. Якщо великий наступ Росії, запланований на цей час, провалиться, це стане крахом Росії та Путіна», – заявляють експерти.

Бен Ходжес – екскомандувач військами США в Європі наголосив, що Україна нарощує силу для наступу навесні. Він зауважив, що Крим – вирішальна територія для України і його звільнять ще до кінця літа 2023 року. Але це станеться за умови, що західні країни поставлять Україні необхідну зброю.

Він зізнався, що захоплюється ефективністю та професійністю воїнів ЗСУ. Ходжес зауважив, що його вражає те, як в Україні ведуть військову компанію. Російським окупантам не дають досягнути жодних успіхів на суттєвий прорив хоча б на якійсь території.

Нагадаємо, що глава Запорізької районної військової адміністрації Олег Буряк запевнив, що в окупантів недостатньо сил для наступу. Вони просто не зможуть зламати лінію оборони ЗСУ на Запорізькому напрямку.

Як зазначив Буряк, в окупантів недостатньо ресурсів. Тож вони просто фізично не зможуть здійснити потужний наступ на Запорізькому напрямку. За словами глави військової адміністрації, сили українського та російського війська практично ідентичні на цьому напрямку. Але для наступу окупантам необхідна перевага бодай у 5 разів.

“Ну якщо у нас десять тисяч, то їм треба п’ятдесят, якщо у нас сорок тисяч, то їм треба двісті тисяч на цьому напрямку. Якби така величезна сила накопичувалась на тому боці, ми б усе це бачили”, – зазначив Буряк.