МЗС України вимагає від Росії негайно скасувати рішення про незаконне перекриття акваторії Азовського моря. Ситуацію прокоментував представник президента Володимира Зеленського в Криму Антон Кориневич в програмі “Сьогодні День” на каналі “Україна 24”.

“Ми абсолютно згодні з позицією МЗС. Це чергове грубе порушення міжнародного права, тепер — міжнародного морського права. Безумовно, стосовно використання міжнародної Керченської протоки РФ не може здійснювати такі дії. Крім того, виникає питання про дотримання інших конвенцій міжнародного морського права. Наприклад, конвенції про порятунок життя на морі та інших. Це може мати негативні наслідки, якщо трапиться якась катастрофа в цьому місці.

Це дуже грубе порушення, і всі українські органи влади готові до того, що Російська Федерація може здійснювати грубі порушення міжнародного права, і ми готові реагувати на це як самі, так і з нашими міжнародними партнерами”, — сказав він.

Кориневич пояснив, як Україна може реагувати на дії РФ.

“Я думаю, ця ситуація — це той випадок, коли ми можемо разом з міжнародними партнерами за допомогою їх уваги до ситуації в Чорному та Азовському морі вплинути на те, щоб країна-окупант поводилася відповідно до норм міжнародного права. Що до інших варіантів, ми розуміємо, що Росія — держава-агресор, і інші варіанти, крім політичного, санкційного тиску, це підвищена увага до обороноздатності, зокрема на півдні”, — сказав він.

Нагадаємо, Росія оголосила про закриття частини акваторії Азовського моря на 6 місяців, пояснюючи це своїми військовими навчаннями.

Варто зазначити, що Північноатлантична рада підтримала санкції проти Росії, які були оголошені у четвер у США у відповідь на дестабілізуючу поведінку Російської Федерації, та згадала серед таких дестабілізуючих дій порушення Росією власних зобов’язань перед Україною в рамках Будапештського меморандуму. Про це йдеться у заяві Північноатлантичної ради, повний текст якої оприлюднений на сайті НАТО.

«Союзники по НАТО підтримують та стоять поряд у солідарності із США після оголошення 15 квітня дій у відповідь на дестабілізуючу активність Росії. Союзники здійснюють індивідуальні та колективні заходи для зміцнення колективної безпеки Альянсу. Росія продовжує демонструвати тенденцію безвідповідальної поведінки, включаючи порушення суверенітету та територіальної цілісності України і Грузії, триваючі порушення, невиконання та обминання численних міжнародних зобов’язань, включаючи Будапештський меморандум», – йдеться у документі.