Роман Іванісов таки відбував покарання за зґвалтування неповнолітньої. Однак з часом отримав помилування від другого президента України Леоніда Кучми.

Щодо причин помилування, президент узяв до уваги:

характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину,
сімейний стан засудженого,
поведінку та ставлення до праці як до злочину, так і після засудження,
термін відбування покарання,
покриття шкоди,
думку адміністрації виправно-трудової та інших громадських і державних установ,
висновки Генпрокуратури та МВС.

Про це написав у своєму Telegram-каналі колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов. Крім того, він опублікував документ-підтвердження.

Згодом Портнов опублікував і вирок:

Фігурант був визнаний винним в скоєнні злочинів, передбачених:

– ст.ст.17, 117 ч.3 КК України (1960 року), – замах на зґвалтування, вчинене групою осіб;

– ст. 118 ч.2 КК України (1960 року), – задоволення пристрасті неприродним способом із застосуванням фізичного насильства, вчинене групою осіб).

Засуджений до 3 років 6 місяців позбавлення волі (обласний суд знизив покарання до 2 років 6 місяців).

Варто зазначити, що про це у фейсбуці також писав журналіст Юрій Бутусов, розкривши подробиці скандальної справи.

“У довідці МВС Іванісова, яку він пред’являв під час реєстрації його кандидатом, написано: “Незнятої або непогашеної судимості немає”. Це правда. Але самого факту засудження за зґвалтування Іванісов не спростував. Тому що це теж правда”, – написав він.

За словами Арахамії, якщо інформація підтвердиться, то Іванісову “буде не місце в партії” – тому українці вимагають керівництво фракції терміново відреагувати на даний документ, окрім того сам президент Володимир Зеленський вже відреагував на цей інцидент. 

За словами Володимира Зеленського, він особисто перевірить, чи справді причетний один з народних депутатів фракції «Слуга Народу» до вчинення тяжкого злочину, про що повідомили ЗМІ.

«Якщо завтра буде хоч один факт, хоч щось, я змушу цю людину скласти мандат. Ви знаєте, що вже двох людей ми відправили. Це, напевно, буде третя людина, якщо вона причетна», – заявив Президент.

«Ми завжди казали, що готові до очищення, і це – правильно. Ні в уряді, ні на місцях, ні в областях, ні навіть у партії «Слуга Народу» не залишиться нікого з тих, хто причетний хоч до чогось кримінального», – сказав Глава держави.