Американський військовий кореспондент Фредерік Плейтген, описуючи свій останній візит на фронт, підкреслив, що найбільше вразило його кількість загиблих російських військових. Схоже, капітуляції РФ не оминути.

За словами військового експерта та директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, письменника Валентина Бадрака, такий високий рівень втрат відображає стратегію Росії, яка використовує людський ресурс для досягнення своїх цілей, включаючи так звані «м’ясні штурми» на фронті.

 «Росія може без проблем покласти два-три мільйони росіян. Хто не раб, той або тікає з Росії, або починає мовчати. Два приклади: письменник Дмитро Биков, який змушений був утекти, і музикант Андрій Макаревич, людина зі стрижнем, характером, позицією, але тепер він мовчить», — зазначив Бадрак.

Крім того, виявилося, що в Росії існує чимало осіб, які є пристосуванцями серед впливових лідерів громадської думки. Коли таких людей є багато, це стримує народ від виступів проти влади або інших форм опозиції.

«Чому така стратегія Росії щодо полеглих, зрозуміло: коли багато загиблих, їхнім сім’ям не потрібно платити, якщо загиблі вважатимуться зниклими безвісти. Люди довго залишаються в цій категорії, це може тривати роками. А сім’ї мовчать, бо на них тиснуть», — наголошує військовий експерт.

Валентин Бадрак підкреслює, що поліцейський тоталітарний режим діє, використовуючи народ як витратний матеріал. Він робить висновок, що стратегія злочинного путінського режиму полягає у знищенні України і влаштовуванні трагічних ситуацій для своїх власних громадян, оскільки для Кремля це вважається нормальним.

 «Чому така стратегія Росії щодо полеглих, зрозуміло: коли багато загиблих, їхнім сім’ям не потрібно платити, якщо загиблі вважатимуться зниклими безвісти. Люди довго лишаються у цій категорії, це може тривати роками. А родини мовчать, бо на них тиснуть.», — зауважує Бадрак.

Експерт зазначає, що бунт накшталт Пригожина зміг би змінити настрої у росіян:

 «Так, саме заколот може призвести до зміни режиму. Але саме зараз ця ситуація віддалилася. Вона була дуже близькою з кінця 2022-го і до середини 2023 року, а зараз віддалилася.», — пояснив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

Також він зазначив, що дії Путіна стали більш різкими та погрозливими, якщо порівнювати з літом того року:

 «Порівняйте міміку та риторику Путіна на початку 2023 року, коли він був у церкві, – це була пригнічена та знедолена людина, яка всього боїться, а також Путіна наприкінці 2023 року, коли він проводив прес-конференцію і дозволяв собі іронію та різні сардонічні висловлювання. Це була вже зовсім інша людина, у якої відкрилося друге дихання.», — пише Валентин Бадрак.

Але все ж таки існує річ, яка може вдарити про самовдоволенню Путіна краще за зброю НАТО:

 «Тільки одна обставина змусить Путіна повернути назад – великий удар по ньому. Руйнація армії та військово-політичного керівництва – це те, що може зробити свою справу. Для цього потрібно підвищити технологічність української армії і зробити технологічний відрив від Росії. Цей відрив забезпечить нам стримування того реваншизму, який обов’язково буде в Росії і після Путіна.», — наголошує військовий експерт.

І звісно експерт зазначив, що перемога буде лише на наших умовах:

 «Я впевнений, що ми переможемо, з декількох причин:

 у нас немає іншого виходу: для багатьох українців питання стоїть так – або померти, або перемогти. У Росії такого немає;
Європа з нами, бо європейські країни бачать небезпеку з боку РФ;
технологічно ми таки можемо переважати Росію, а саме в технологічності армії – наша перемога.», — констатує Валентин Бадрак.