Депутату Полтавської обласної ради від фракції «Слуги народу» Олександру Смірнову вищий антикорупційний суд визначив 214 720 грн застави та поклав на нього низку обов’язків.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У САП не називають прізвище депутата, проте, за інформацією ЗМІ, йдеться про Смірнова.

«14 вересня 2023 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід депутату Полтавської обласної ради, якого підозрюють у заволодінні коштів, що передбачались для виплати громадянам грошової допомоги на лікування», – інформує прокуратура.

У відомстві додали, що суд частково підтримав позицію прокурора та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 214 720 грн.

Окрім цього стало відомо, що на депутата поклали наступні обов’язки:
-прибувати за кожною вимогою;
-не відлучатися з Полтавської області без дозволу;
-повідомляти про зміну свого місця проживання;
-утримуватися від спілкування зі свідками, а також іншими підозрюваними;
-здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Днями спеціальні служби НАБУ і САП провели обшуки у депутата Полтавської облради Олександра Смірнову. Йому повідомили про підозру у заволодінні коштами. Також разом із ним підозрюваними є його двоюрідна сестра та консультант відділу з питань забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської облради.

Смірнов заволодів коштами Полтавської облради, які були виділені для допомоги малозахищеним громадянам, які проживають на території Полтавської області (близько 200 000 гривень на одного депутата). 100 тисяч грн з цієї суми Смірнов у змові з консультантом відділу з питань забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської облради відправив своїй двоюрідній сестрі. Гроші на рахунку заарештували.