Президент України Володимир Зеленський доб’ється свого, якщо захоче. Про це перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Президент, коли вкрай щось необхідно, доб’ється свого. Ви знаєте, це і питання земельного законодавства, це і питання “антиколомойського”, я не називаю його “антиколомойський”, а закон про банки… Він каже: “Для мене дуже важливо ввійти в історію України як президент, який виконав свої обіцянки. Тому там, де принципові речі, які передбачені в його програмі – зрозуміло, жодного заперечення не може бути. Тому що справді всі ці люди зайшли під програму президента”, – сказав він.

За словами першого віцеспікера Ради, у команді Зеленського бувають внутрішні дискусії.

“У нас же ж не авторитарна держава, що хтось один вирішує. Причому президент абсолютно нормально прислуховується до аргументів, і він може, звичайно, змінити свою точку зору, тому що спочатку було одне інформаційне поле, одну інформацію він отримував, потім отримав другу, зважив і каже: будь ласка, це – на вирішення Ради”, – пояснив Стефанчук.

Він зазначив, що із главою держави спілкується “доволі часто”.

“Буває раз на тиждень, буває кілька разів на тиждень”, – уточнив Стефанчук.

Окрім цього варто додати, що Стефанчук спростував конфлікт між Разумковим і Єрмаком. Стефанчук наголосив, що не вважає вагомими свідчення “депутата, що забажав залишитися анонімним”.

Він закликав надати конкретні докази, якщо вони, звісно, існують.

Якщо є якісь конкретні справді докази, то їх треба пред’явити. На зустрічі був і Дмитро Разумков. І абсолютно нормально ми дискутували про те, як має розвиватися країна, як ми маємо йти вперед, – зазначив Стефанчук.

Перший заступник голови Верховної Ради пояснив, що на зустрічі також був присутній і Андрій Єрмак. За твердженням Стефанчука, “у них є абсолютний конструктив”.

“Мені видається, що дуже багато хотіли би вбити клин між президентом і спікером, але знову ж таки ми все це бачимо. Ми бачимо штучність цих речей”, – підсумував Стефанчук.

Також, Стефанчук не бачить наразі підстав для відставки прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

“Станом на зараз я таких перспектив не бачу. Тому що бачу справді, що прем’єр старається і працює. І навіть те, як він відразу в той же ж день виїхав на паводки на Закарпаття і вже навіть там керує штабом, то це абсолютно нормальна реакція”, – сказав Стефанчук.

На думку заступника спікера парламенту, те, що Верховна Рада не затвердила програму уряду, також не є підставою для відставки.

“Програма на 90% складалася з того, що було обговорено з комітетами. Питання, мабуть, йшло, швидше, про імунітет, про питання довіри. Оскільки це парламентсько-президентська республіка, то кожен для себе сам вирішив, як він буде голосувати і що для нього в пріоритеті – чи програма, чи довіра. Я просто скажу, що у нас переважна більшість урядів працювали без затвердженої програми і нічого, вони працювали”, – зазначив він.