Керівник Центру військово-правових досліджень та військовий експерт Олександр Мусієнко озвучив 24 каналу  думку про те, що українські сили працюють для того, щоб російські загарбники відходили.

Як підтвердження своїх слів він згадав, що протягом останніх кількох днів на Півдні росіяни здійснювали певні маневри. Так, на лівобережжі протягом тижня фіксували відхід деяких російських сил, які перебували близько до річки Дніпро.

Окрім того, там відбувається перекидання та перегрупування техніки ворога. Незабаром ми зможемо побачити для чого російські окупанти це роблять. На думку Мусієнка, у командування країни-агресорки було 2 сценарії:

Згідно з першим сценарієм, росіяни повинні були створити ударне угруповання, яке мало б можливість піти на Запоріжжя. Вони й раніше намагалися реалізувати цей сценарій.

Зараз ці плани окупантам буде дуже важко реалізувати, тому що вони отримали там низку серйозних ударів по їхній логістиці, – повідомив військовий експерт.

Що ж стосується другого сценарію, то зараз окупанти активно штурмують Бахмут Донецької області для того, щоб українські війська не могли концентруватися на південному напрямку.

“Ворог розуміє, що необхідно розтягувати сили. Звідси й Бахмут, й обстріли українських територій з інших місць, й інформаційна напруга та вкиди щодо нібито наступу з Білорусі, щоб ми там тримали сили та не могли вдарити на Півдні”, – пояснив Мусієнко.

За його словами, росіяни розуміють, що втрата Мелітополя означатиме для них крах та втрату Півдня. Тож попри те, що загарбники нав’язали нашим захисникам агресивні та криваві дії на сході під Бахмутом, вочевидь, все одно бачать певні загрози для Півдня.

Зокрема, їм не вдалось розтягнути більшу частину українських військ, як вони хотіли. “Можливо, відчувають певні загрози на південному напрямку та готуються до оборони, – припустив військовий експерт.

Річ у тім, що через окупований півострів Крим логістика за попередні місяці дещо порушена. А причиною тому стали відомі події на Кримському мосту.

“Попри російську пропаганду, що там все гаразд і Путін проїхався на автівці, є факти, що логістика звідти дещо зменшилася останнім часом і зараз вони проводять (техніку – 24 канал) південніше Донеччини й на південний напрямок окупованої частини Запорізької області”, – розповів військовий експерт.

Раніше про те, що російські окупанти, які утримують лівобережну частину Херсонської області, мають дедалі більші проблеми з бойовим духом та дисципліною, у своєму Telegram-каналі написав перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Днями ворог провів серію фільтраційних рейдів у Генічеському районі Херсонської області.

“За свідченнями місцевих жителів, поведінка… (ворога – Ред.) була набагато агресивнішою, ніж зазвичай. Окупаційні війська, що утримують лівобережну частину Херсонщини, мають наростаючі проблеми з бойовим духом та дисципліною”, – зауважив Соболевський.

Крім того, перший заступник голови облради підкреслив, що “наявність алкоголю при обшуках їх цікавила набагато більше, ніж зброя”. “Армія мародерів та алкоголіків”, – написав він.

Окупанти на початку листопада відступили з правобережжя Херсонської області на лівобережжя.

17 грудня Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що загарбники виводять частину своїх посіпак з Нової Каховки та Каховки у район селища міського типу Нижні Сірогози Генічеського району Херсонської області.

На початку грудня Генштаб поділився, що ворог вивів деякі окупаційні сили з Олешок, а 3 числа звідти забрали зрадників та їхні родини, а начальник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк прокоментувала відомості про начебто вихід загарбників з Нової Каховки та Каховки.