За інформацією ЗМІ, кризова ситуація з ремонтом німецьких САУ, які тепер належать Україні, може бути частково пов’язана з тим, що в Словаччині набуває ваги проросійська опозиція.

Через те, що Словаччина блокує ремонт німецької зброї для українських військових, на кордоні вже зібралися десятки розбитих самохідних гаубиць. Про це повідомляє Busines Insider.

За словами інсайдерів, транспортні засоби з 15 розбитими самохідними гаубицями чекають на кордон Словаччини, щоб продовжити шлях.

Крім того, за їхньою інформацією, для того, щоб хоча б частково розрядити ситуацію, федеральне міністерство оборони час від часу доставляло зброю до сервісного центру через сусідні країни ЄС.

За даними медіа, після різних втручань із боку федерального уряду на різних рівнях тепер також втрутився канцлер Німеччини Олаф Шольц. У телефонній розмові минулого тижня чинний уряд Словаччини на чолі з Едуардом Геґером запевнив канцлера Шольца, що тепер проблему з ремонтом техніки для ЗСУ розв’яжуть у найкоротший термін.

Business Insider зазначає, що кризова ситуація, що склалася, може бути пов’язана з двома факторами.

З тим, що Німеччина не передбачила всіх нюансів щодо ремонтного центру для військової техніки.

Та з тим, що в Словаччині напередодні виборів все більше набуває значущості “ліва” опозиція з проросійськими поглядами.

Раніше стало відомо, що Словаччина не пропускає німецьку техніку ЗСУ для ремонту. За даними журналістів, Словаччина трактує правила імпорту в такий спосіб, що за ввезення військової техніки з України потрібно сплачувати податки, оскільки країна не входить у ЄС.

13 грудня 2022 року у Словаччині почнуть ремонтувати німецьку техніку для потреб України. За даними журналістів, місяці важких боїв проти російської армії позначаються на САУ Panzerhaubitze 2000, переданих влітку Києву. Техніка виходить з ладу, але її відновлюватимуть у сервісному центрі в сусідній країні.

За даними журналістів, Словаччина трактує правила імпорту так, що за ввезення військової техніки з України потрібно сплачувати податки, оскільки країна не входить у ЄС.

Німеччина передала Україні РСЗВ MARS II, САУ PzH 2000 і низку іншої техніки. За домовленостями, її мали ремонтувати в Словаччині, проте це не відбувається через податкову суперечку. Про це повідомляє Suddeutsche Zeitung.

Німецький уряд профінансував будівництво ремонтного центру неподалік від міста Михайлівці за 25 км від кордону з Україною. За угодою, центр належить оборонному концерну KNDS, але фінансується урядом. На ньому повинні ремонтувати й проводити техобслуговування таких машин: ЗСУ Gepard,
БМП Marder, танки Leopard, РСЗВ MARS II, САУ PzH 2000.

Однак у статті зазначають, що був випадок, коли РСЗВ MARS II тижнями простоювала на кордоні через те, що Словаччина потребує сплати податків. За підсумками техніку відправили ремонтувати в Німеччину через Польщу — це додаткові 2000 км.

Словаччина інтерпретує європейські податкові правила так, що мають бути сплачені податки імпорту з України, оскільки вона не є членом ЄС. Так вартість ремонту коштуватиме значно дорожче. Водночас журналісти зазначають, що після переговорів міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса з міністром оборони Словаччини Ярославом Надем є ознаки того, що незабаром ситуація зміниться.

Європейський концерн KNDS і словацька фірма Konštrukta, найімовірніше, підпишуть контракт для отримання пільг на імпорт через війну в Україні.

Нагадаємо, 13 грудня повідомлялося, що в Словаччині почнуть ремонтувати німецьку техніку для потреб України.

21 грудня ЗМІ писали, що Німеччина планує захищати ремонтну базу в Словаччині зенітними установками Mantis.