Росія не визнає себе стороною конфлікту в Україні та не готова обговорювати ні Крим, ні Донбас. Чи можлива в цій ситуації зустріч президента Володимира Зеленського й президента країни-агресора Володимира Путіна, повідомив в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі.

На питання, чи буде продуктивною можлива зустріч глав України та РФ експерт відповів, що дані переговори можуть нашкодити Володимиру Зеленському, якщо він піде на поводу у Кремля, де не хочуть обговорювати ні Донбас, ні АРК.

“Я, чесно кажучи, не вірю в те, що така зустріч може відбутися в найближчому майбутньому, тому що Росія відмовляється говорити про Крим і виносити питання повернення Криму до порядку денного. Для президента Зеленського це є також несприятливою ситуацією, тому що ця зустріч нічого хорошого для нього не дасть в тому випадку, якщо він погодиться не підіймати це питання”, — зазначив експерт.

За словами Максима Ялі, український президент не буде зацікавлений у діалозі з Володимиром Путіним без обговорення окупації Донбасу і Криму.

“Враховуючи неготовність Російської Федерації навіть порушувати це питання на переговорах, я вважаю, що президент Зеленський не погодиться на таку зустріч, тому що дипломатично він програє, якщо погодиться на російський порядок денний, де не будуть обговорюватися питання Донбасу, і Криму”, — повідомив Ялі.