Україна повинна здійснити контрнаступ цього літа, незважаючи на усі можливі перешкоди. У межах найближчих місяців час працює на нас, а от потім він почне працювати на країну-агресорку Росію. За рік РФ може провести ще одну-дві хвилі мобілізації і кинути на фронт ще 200-300 тисяч окупантів, а також знайти способи обходити санкції та оживити свою оборонну промисловість.

До того ж, якщо Україна до осені 2023 року не покаже суттєві результати, то підтримка з боку союзників зменшиться, і Захід може почати тиснути на Київ, щоб змусити його до переговорів з Москвою. Про це розповів політичний і військовий експерт, колишній командир взводу батальйону “Айдар”, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий під час чату на Главреді.

Він зазначив, що контрнаступ повинен початися найближчим часом, а коли це буде – ще у травні, чи вже у червні – про це знає лише Генштаб ЗСУ.

Якщо до осені Україна не доб’ється якихось результатів, є небезпека заморожування фронту, наголосив Дикий.

“Наші союзники залишили нам дуже вузьке вікно можливостей: якщо до осені ми не покажемо суттєвих результатів, підтримка слабшатиме, і нам почнуть викручувати руки й саджати за стіл переговорів із агресором. Це для нас є абсолютно неприйнятним і небезпечним сценарієм. Заморожування конфлікту по нинішній лінії фронту може стати суворою реальністю, якщо до осені у нас не буде значних успіхів і просувань на фронті”, – зазначив він.

Країна-агресорка РФ зараз якраз намагається доносити світу думку про те, що нібито “у цій війні не буде переможців, обидві сторони вже досягнули максимуму, і тому потрібно заморожувати війну по нинішній лінії”, каже експерт.

За словами експерта, якщо Україна буде готуватися до контрнаступу ще місяць, то це піде їй на руку, адже за цей час доїде ще техніка та озброєння від партнерів і ми встигнемо підготувати ще більше військових. Паралельно захисники України встигнуть ліквідувати ще чималу кількість російських загарбників, і РФ втратить ще більше техніки.