Військово-морські сили країн НАТО в Чорному морі будуть обмежуватися символічним перебуванням, і щодня будуть нарощувати свій віськовий потенціал.

Про це пише американське видання Стратфор.

Американські журналісти висловили впевненість, що можливе загострення ситуації в Азовському і Чорному морях для НАТО несе тактичну загрозу.

«Кораблі НАТО навряд чи безпосередньо кинуть виклик російським обмеженням свободи судноплавства, увійшовши в Азовське море крізь Керченську протоку. Хоча Конвенція Монтре про статус проток – а саме нею регулюється присутність іноземних флотів в Чорному морі – технічно цьому не перешкоджає, така операція в регіоні, де панує російський флот, супроводжується значною тактичної загрозою », – пише видання.

Американське ЗМІ констатує, що «практичний результат багато в чому залежить від російської влади».

«Тому військово-морські силам країнам НАТО доведеться в значній мірі обмежитися символічною присутністю в Чорному морі»

Проте, в свою чергу зазначає видання, при необхідності, заради стабільності в регіоні, флот НАТО, почне діяти та давати рішучу відповідь. 

По суті, Альянс де-факто провів по дну Азовського моря "червону межу", через яку росіянам краще не переступати.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Ну а поки, в Азовському морі триває військово-дипломатичне протистояння між Україною, яку підтримує НАТО, і Росією. Москва постійно нарощує військову присутність в регіоні. У свою чергу Альянс уважно "сканує" територію регіону, перевіряючи готовність Москви до відкритого конфлікту, аби запобігти цьому.

Про це свідчаться і слова,  командувача ВМС, Воронченка в інтерв'ю німецькому виданню, яке він зробив нещодавно.

"Кожен захід натівського корабля, есмінця США, викликає в Росії не те щоб занепокоєння, а паніку. Оскільки в РФ знають, що такий есмінець США несе на борту бойовий ракетний потенціал усього Чорноморського флоту РФ. Але повірте мені, все ж таки всі договори будуть виконані. І Росія піде на те, щоб їх виконувати. Я сподіваюся, що усі санкції, всі заходи, які запроваджують ключові гравці світу щодо Росії, зрештою, зроблять свою справу"