На думку Гриценка, Порошенко підписав Мінські угоди, в яких цю частину аеропорту віддавали Путіну, але не відкликав звідти військовослужбовців.

Кандидат у президенти України, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко вважає, що відповідальність за загибель захисників Донецького аеропорту в 2014-2015 роках несе президент України Петро Порошенко. Про це Гриценко заявив в інтерв'ю Дмитру Гордону, 

За словами Гриценка, перші Мінські угоди, підписані Порошенком, передбачали передачу бойовикам частини аеропорту, яку захищали "кіборги".

"Петро Олексійович Порошенко як Верховний головнокомандувач чітко знав, що ту частину аеропорту, яку потім захищали, віддав Путіну. І всі це знали. Але він не відкликав солдат. По-перше, він не хотів публічно визнавати, що віддав ту частину аеропорту Путіну, що документально зафіксовано й оприлюднено в пресі. І з вересня до січня 15-го солдати гинули =", – заявив Гриценко.

Гриценко також назвав Порошенка "боягузом в політичному сенсі" і заявив, що солдати не будуть захищати такого Верховнокомандувача грудьми.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Навіщо вони гинули? А я скажу. Порошенку поставили це запитання, коли він прийшов на прем'єру фільму "Кіборги":"Як же так, ви не відкликали солдат, чому? "Знаєте, якою була відповідь? "Країні потрібні герої". У мене запитання: чому ж він свого сина туди не направив? Нас виховували інакше", – додав Гриценко.

Нагадаємо, оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні – з 26 травня 2014 до 21 січня 2015 року. Бої за нього стали символом незламності і бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько "кіборги".

В різний час в аеропорту і прилеглому селищі Піски воювали спецназівці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", бійці Добровольчого українського корпусу (ДУК) і багатьох інших підрозділів.