Мартін Сайдік не пропонував альтернативу Мінським угодам, а лише висловив певні ідеї щодо їхнього втілення.

У будь-якому разі спочатку Росія має ухвалити рішення припинити війну і дозволити введення на Донбас миротворчої місії ООН, заявив Спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю популярному телеканалу

“Наскільки я розумію, мова не йде про заміну Мінських домовленостей, а про те, як знайти шляхи для їхнього втілення”, – пояснив Волкер свою позицію щодо "мирного плану" спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка.

На думку спецпредставника США, Мінські угоди важливі, оскільки вони встановили ключові правила: припинення вогню, відведення важкого озброєння, виведення іноземних військ і незаконних збройних формувань, відновлення державного кордону між Україною та Росією.

“Це дуже важливі пункти. Ми не хотіли би їх втрачати, позбувшись цих угод. Проблема у тому, що вони не виконані. Росія ніколи не дотримувалась припинення вогню. Не було відведення важкого озброєння. Російські війська далі перебувають на сході України. Росія продовжує фінансувати незаконні формування і надавати їм озброєння. Вони підтримують існування двох так званих “республік”, – зазначив Волкер.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Американський дипломат пояснив, що якщо Росія дійсно прагне миру і хоче поліпшити життя людей на Донбасі, вона мала б погодитись на проведення миротворчої операції ООН на Донбасі. Це відкрило би шлях до миру та безпеки на цій території.

“А це означає виведення російської армії і демонтаж так званих “республік”. Це б створило певну базу. Якщо це буде зроблено, то буде потрібне і ОБСЄ”, – розтлумачив Волкер.

На думку дипломата, якщо Росія прагне позбутися санкцій і відновити повагу світової спільноти, вона повинна повернути мир, імплементувати Мінські угоди, і по-справжньому повернути Україні контроль над її територіями.

“Мартін Сайдік демонструє, що існують певні ідеї, і від них можна відштовхуватися. Але передумовою для цього може бути лише рішення Росії припинити війну і прийняти миротворчу місію ООН, щоб встановити мирне і безпечне середовище. Лише коли ці пункти будуть реалізовані, то матимуть сенс і всі інші речі”, – зазначив Волкер.