Російські війська активізувалися під Авдіївкою 10 жовтня. Позиції ЗСУ і саме місто атакували великою кількістю танків та іншої бронетехніки за підтримки авіації та артилерії. Як зазначив начальник міської військової адміністрації Віталій Барабаш в ефірі теламарафону армія РФ влаштувала «наймасштабніший наступ» на Авдіївку.

«Я точно можу сказати, що це наймасштабніший наступ, який був узагалі на Авдіївку за весь час цієї війни, починаючи з 2014 року», — сказав він в ефірі національного телемарафону.

За словами Барабаша, наразі ситуація на території громади трохи спокійніша, зокрема менше обстрілів, ракетних ударів і штурмових дій. Так зване «затишшя», яке зараз спостерігається, говорить про те, що «армія РФ видихлась, ситуацію вдалось стабілазувати, але це ще не кінець».

«Менше обстрілів, менше ракетних ударів, менше навіть штурмових дій по позиціях. Хоча на позиціях тихіше не стає. Там тривають обстріли і стрілецькі бої цілодобово. На позиціях дуже гаряче», — сказав він.

Барабаш зазначив, що ворог втомився, проте це ще не кінець.

«Ворог перегруповується. Три ночі поспіль відтягує техніку, яку може, в тили, щоб відремонтувати та поставити знову в стрій. І скоріш за все, найближчими днями ми очікуємо, все-таки буде це загострення на нашому напрямку», — заявив Барабаш.

Нагадаємо, Британська розвідка припустила, що наступ російських сил на Авдіївському напрямку, є найзначнішою наступальною операцією для РФ щонайменше з січня 2023 року.

«Це місто є головною перешкодою для російських військ у досягненні їхньої більш широкої мети – взяття під контроль Донецької області. Атака Росії, ймовірно, здійснюється кількома бронетанковими батальйонами, які намагаються оточити місто», – йдеться в повідомленні.