Російське окупаційне військо у Новій Каховці на Херсонщині стягує туди військову техніку й особовий склад. При цьому наразі не зрозуміло, до чого саме готується ворог: власного наступу чи відбиття контрнаступу ЗСУ. 

Про це в етері Апостроф TV розповів волонтер організації Humanity Стефан Воронцов. 

“У Новій Каховці побільшало окупантів, які до цього навпаки виїжджали з міста – це стосується і техніки, і особового складу. Невідомо з чим це пов’язано – можливо, з тим, що готується великий наступ як з боку окупантів, так і з нашого боку”, – сказав він. 

Тим часом російські окупанти дали можливість виїхати всім “своїм”, а тих, хто залишився в місті, називають “ждуни ЗСУ”, у зв’язку з чим вони постійно перевіряють їхні телефони, дивляться, кого вони лайкають тощо, вбачаючи в кожному партизана й корегувальника вогню. 

“У місті залишилось до 5 тисяч мешканців, може й менше. Окупанти обстрілюють спочатку Правобережжя, а потім повертають міномети і обстрілюють вже житлові будинки прямо в Каховці, залякують людей, щоб ті виїжджали, і квартири можна було вільно розкрадати. Вони активно працюють над тим, щоб люди брали роспаспорти, росдопомогу, зневірились у ЗСУ”, – додав волонтер. 

Крім того, росіяни перетворюють життя на окупованих територіях у пекло не тільки репресіями та обстрілами, а ще й знищують будь-які можливості отримувати медичну допомогу. 

“Зараз у Новій Каховці їздить лише дві швидких – “буханка” і старий хлібовоз. Лише вони можуть довезти до лікарні, але не Каховської, яку закривають, а до Скадовської, а це півтори години. Усе обладнання вивозять, кажуть що в Генічеськ. Є аптеки з цінами плюс 500% до кримських, абсолютно неякісні”, – розказав Воронцов.