Проект постанови про скасування рішення уряду про підвищення ціни на природний газ і введення мораторію на його подорожчання підписали лідери шести парламентських фракцій, окрім “Блоку Петра Порошенка”.

Про це заявляє лідер Всеукраїнського об'єднання “Батьківщина” Юлія Тимошенко, яка ініціювала розгляд цього питання в парламенті.

Як зазначено на сайті “Батьківщини”, відповідний документ зареєстровано у Верховній Раді під №9265, він передбачає скасування останнього підвищення ціни на газ і введення мораторію на його подальше подорожчання.
 
Лідер “Батьківщини” закликала парламент ухвалити його якомога швидше і зазначила, що відповідний проект постанови підписали лідери шести фракцій.

“Це абсолютна більшість. І точно набереться необхідна кількість голосів, щоб цю постанову прийняти”, – зазначила вона.

Тимошенко також звернула увагу на те, що звернення до президента з вимогою негайно скасувати рішення про підвищення цін на газ вже ухвалили понад 130 місцевих рад на своїх позачергових засіданнях.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

В свою чергу,  голова фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов заявив, що рішення Уряду щодо підвищення ціни на газ ухвалено під тиском боргових зобов’язань, взятих колишніми прем’єрами Юлією Тимошенко, Віктором Януковичем та Миколою Азаровим.

"Щодо політичних спекуляцій про підвищення ціни на газ. Жоден політик сьогодні не має чесного рецепту, який би дозволив знизити ціни, бо ми розплачуємось за сукупність системних помилок прем’єрів Тимошенко, Януковича, Азарова, – заявив Артур Герасимов. – На сьогодні, попри війну і анексію наших територій, українська економіка не потребувала б зовнішніх запозичень, якби не ця боргова яма Тимошенко-Януковича. На двох вони передали наступним поколінням понад 70 млрд доларів боргів, левова частка яких відправлялась на Москву в якості оплати за кабальним газовим контрактом Путіна-Тимошенко. Тому уряд Гройсмана змушений був піти на цей непопулярний та болісний крок".

І поки політики сперечаються, хто винен, українці шоковані цінами на газ, та платіжками, які вони отримуватимуть вже цього місяця. Можливо вистачить грати в популізм та політику. Ми хочемо бачаити реальні кроки.