Російські військові хочуть відволікти увагу ЗСУ від тимчасово окупованого Криму, саме тому посилили атаки на інших напрямках. Про це в ефірі телеканалу Freedom сказав військовий експерт Олег Жданов.

Я думаю, що вони будуть посилювати угруповання. До речі, я думаю, що це посилення на Харківському напрямку  – це може бути відволікаючий маневр, для того, щоб ми спрямували увагу туди і зайнялися Харківським напрямком. Вони, нібито створюють загрозу Харкову, але сил протиснути нашу оборону в них немає, – зазначив експерт.

“Я думаю, вони будуть намагатися відволікти увагу від Криму у будь-який спосіб”, – підкреслив експерт.

Жданов також додав, що росіяни формують 50 національних добровольчих батальйонів, але строк формування цих батальйонів поки невизначений, хоча раніше передбачалося, що вони будуть готові до середини серпня.

У Криму продовжують гриміти вибухи. У Москві поки що не наважуються визнати, що це могли бути ракетні удари української армії по тимчасово окупованій території Криму. Після вчорашнього вибуху на пляжах півосторова навіть з’явилися бойові кораблі.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, що це могло бути.

Це міг бути завданий удару по складу Чорноморського флоту. Росія мовчить, напевно з берега не було видно, відстань досить велика, а вибух високо піднімається. А що там за плавзасіб був – судно чи корабель – сказати важко. Ось тепер ми можемо отримувати супутникові знімки, то сьогодні-завтра ми побачимо, що це було, – сказав він.

Наразі Росія може використовувати Чорноморський флот у завданні по нам ракетних ударів, тому що залишилися “Калібри” для морського базування, і вони можуть варіювати кількість носіїв ракет для того, щоб створити груповий удар по території України. 

За його словами, питання висадження морського десанту зараз не стоїть на порядку денному, бо нікуди висаджувати.

Є домовленості, яких Росія дотримується, хоча іноді ракети прилітають по Одеській області, проте “зернова” угода для Одеси є гарантом того, що їх не обстрілюють так, як це було до початку вивезення зерна з України, – зазначив він.

За словами Жданова, основну загрозу становлять ракети “Калібр”, тому що морського базування вони є ще в достатній кількості. Також загрозу становлять ракети “Іскандер” із дальністю пуску до 500 км, балістичні ракети. Саме з ними буде більше проблем, бо їх складніше перехоплювати.

Ну і також стандартний набір російських ракет Х-22, якщо вони в них ще залишилися, тому що останніх дві вони застосували на Одещині і більше поки не було помічено. І Х-101 – це ракети повітряного базування, які застосовуються стратегічними бомбардувальниками. На жаль, лінійка російських ракет не змінилася, за винятком, повністю зникли “Калібри” сухопутного базування, – резюмував він.

Раніше стало відомо, що через ці атаки російське керівництво намагається приховати успіхи українських сил від свого населення, але тисячі росіян їдуть із Криму. Вибухи на авіабазі в селищі Новофедорівка на початку серпня та нещодавні біля Севастополя змусили керівництво російського флоту більше думати про оборону, а не про наступ.

16 серпня Міністерство оборони Росії повідомило про детонацію на майданчику тимчасового зберігання боєприпасів у селищі Майське Джанкойського району. Вибух також пошкодив залізницю, якою прямують потяги з Росії до Криму. Пізніше в РФ заявили про “диверсію”.

У зведенні британської розвідки 12 серпня йшлося про те, що під час вибухів у Криму було зруйновано лише деяку частину російського повітряного флоту, але можливостям військової бази було завдано серйозної шкоди.