Геннадій Кернес, який здобув перемогу на виборах мера Харкова 25 жовтня, був офіційно зареєстрований Харківським міським головою.

У суботу, 7 листопада міська ТВК прийняла постанову “Про реєстрацію міського голови”, її текст опублікований на сайті Харківської міської ради.

Як передає “Громадське”, заяву про реєстрацію Кернес передав до Харківської міської територіальної виборчої комісії в електронному вигляді з електронним підписом. Це підтвердила голова міської ТВК Ольга мозкова.

“У Харківську міську територіальну виборчу комісію Харківського району Харківської області надійшла заява “про реєстрацію міського голови” та додані до нього документи, зареєстровані під № 1015 07 листопада 2020 року від Кернеса Геннадія Адольфовича, обраного Харківським міським головою Харківського району Харківської області…” , – йдеться в тексті постанови.

На основі поданих документів, посилаючись на виборчий кодекс, роз’яснення ЦВК і постанову міської ТВК про визнання Кернеса обраним, комісія постановила: зареєструвати Кернеса Харківським міським головою і вивісити постанову на стенді офіційних матеріалів міської виборчої комісії.

Кернес не брав участі у передвиборчій кампанії та не голосував. З 16 вересня він перебуває на лікуванні в Німеччині через COVID-19 і викликані ним ускладнення.

Відзначимо, що до Харківської обласної ради за результатами місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня, пройшли п’ять партій. Про це повідомляє Громадське, посилаючись на дані Харківської обласної територіальної виборчої комісії.

Зокрема, “Блок Кернеса – Успішний Харків” (34,53% голосів) в облраді нового скликання отримає 46 з 120 мандатів. Серед обраних депутатів – Кирило Кернес, син харківського міського голови Геннадія Кернеса.

25 жовтня по всій території України, крім включеного Криму та окупованих районів Донецької та Луганської областей, пройшли місцеві вибори. Кернес виграв вибори мера Харкова в першому турі. За даними тервиборчкому, за нього проголосувало 60,34% виборців.

61-річний Кернес є мером Харкова з 2010 року. Навесні 2014 го на нього вчинили замах, з тих пір він пересувається у візку. На місцевих виборах, які проводилися 25 жовтня 2020 року, він балотувався в мери міста від партії “Блок Кернеса – Успішний Харків”.