Військовий експерт Андрій Крамаров прокоментував ситуацію на Харківщині. Про це фахівець повідомив на одному українському ютуб-каналі.

Як зазначив експерт, росіяни вирішили обрати основний напрямок для удару саме Куп’янськ. Там збереться найбільше угрупування ворога розміром у десятки тисяч окупантів для наступу, щоб просунутися у бік Харкова. Проте наразі у ворога успіхів немає.

ЗСУ продовжують тримати оборону на цьому напрямку.

“Навіть якщо росіяни умовно захоплять Куп’янськ, вони його все одно не зможуть використовувати як логістичний вузол. Це тому, що ми дуже швидко нашою артилерією переріжемо. Далі з Куп’янська, якщо подивитися дорогами, вони можуть просуватися у бік Харкова”, – заявив фахівець. .

Експерт підмітив, що незважаючи на те, що багато хто говорить про низький потенціал подібних операцій у росіян,  вони, за останній час, ухвалили безліч законів, щодо масштабної мобілізації. Досить скоро, схоже, росіян масово забиратимуть до армії, адже для цього вже все зроблено.

Зазначимо, що вже минуло три місяці з того моменту, як авіаційна коаліція оголосила про готовність навчати українських пілотів на винищувачах F-16. Після десятиліть експлуатації F-16, вони все ще залишаються одними з найкращих і найпоширеніших винищувачів у ВПС США та ВПС інших країн НАТО.

З того часу українські війська розпочали свій наступ на Півдні, а окупанти пішли в контрнаступ на північному сході. Як пише Девід Акс для The Telegraph, активізація бойових дій не викликала в європейських столицях справжнього відчуття терміновості, аби почати постачання F-16.

У статті зазначається, що саме те, що може з’явитися під крилами F-16, має змінити ситуацію у війні України з Росією. F-16 – сумісний з великим набором ракет і бомб, деякі з яких Штати та інші союзники вже передали Україні. До того ж інші типи озброєння можуть надійти невдовзі після передачі F-16.

Найважливішим у цих боєприпасах є те, що деякі з них мають дуже велику дальність польоту. Зокрема, бомби JDAM, протикорабельні ракети “Гарпун” і різноманітні крилаті ракети наземного базування.

Крилата ракета Joint Air to Surface Standoff Weapon (JASSM) може вражати цілі на відстані сотень кілометрів.

Ескадрилья F-16 з боєприпасами великої дальності може вражати ворога по всій довжині окупованої Росією України, включно з Кримським півостровом. Вона може вражати російські військові кораблі в їхніх портах або по більшій частині Чорного моря. Він може запускати ці боєприпаси, не покидаючи відносно безпечного повітряного простору, контрольованого Україною, – мовиться у статті.

Як пише The Telegraph, вплив, який можуть мати дальні авіаудари на військові зусилля України, важко переоцінити. Автор статті пише про удари української авіації по окупованих територіях завдяки ракетам HARM, Storm Shadow, SCALP та JDAM, під які адаптували радянські літаки.

Україні вдалося мінімізувати втрати авіації завдяки тому, що з’явилася можливість завдавати ударів на відстані, не заходячи в зону ураження російської ППО.

Ескадрилья або дві ескадрильї F-16 – скажімо, декілька десятків винищувачів – можуть перетворити цей повітряний глухий кут на фактичну перевагу Києва у повітряній війні,– зазначає автор.

F-16 повністю сумісний з усіма сучасними боєприпасами західного виробництва, а також з великою кількістю інших боєприпасів, які Україна ще не отримала, але може отримати незабаром.

Винищувач F-16 – це літак, на основі якого НАТО розробляє свої “розумні” бомби і крилаті ракети.

“Тому там, де український Су-27, що запускає ракету HARM по російському об’єкту ППО, змушений використовувати найпростіші і найменш точні режими наведення ракети, F-16 може використовувати зброю з повним потенціалом”, – йдеться у матеріалі.

Реальна цінність F-16 для України полягає в тому, що він є основною платформою для запуску наземних боєприпасів великої дальності. Проте, варто розуміти, що це не означає, що американський літак не може воювати і в повітрі.