Щоб повернути Донбас, ЗСУ треба зайти на територію РФ. А такий захід може мати негативні міжнародні наслідки.

Відвоювання окупованих територій на Донбасі вимагатиме заходу Збройних сил України на територію РФ.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів.

«Набагато складніше якраз відбивати Донбас: для цього нам треба зайти на територію Росії. Інакше доведеться відбивати території фактично в лоб. А такий захід на території РФ може мати негативні міжнародні наслідки для нас і втрату підтримки наших союзників», – написав він.

За його словами, суть успішного контрнаступу в тому, щоб взяти стратегічні точки.

“До прикладу, брати Херсон тяжкими боями зі стратегічної точки зору, немає жодного сенсу. Ми просто повернемо собі своє місто, ворог відійде трохи далі від Херсона, але все одно створюватиме нам багато проблем. Для російської армії загрозливою ситуацією буде, якщо ми візьмемо Нову Каховку, бо стратегічна цінність цього міста дуже велика”, – написав він.

Як каже Андрусів, ворогам відомо про всі ці точки, тому добре там обороняються.

“Бо коли захоплюється така стратегічна точка, то починає формуватися на цій території плацдарм, який створює географічну перевагу. Туди стягуються війська, підвозяться боєприпаси та з цього плацдарму визначається точка удару. Але зрозуміло, що ворог так само починає атакувати, проводить артилерійську підготовку, завдає ударів ще в процесі нашого висування. Й тому, за таких умов ми зазнаємо значних втрат і жертв. Ключову роль у таких штурмах відіграє виключно наявність озброєння”, – підкреслив Андрусів.

При цьому він завірив, що українські військові не будуть штурмувати Херсон. Радник припустив, що ЗСУ достатньо буде завдати ворогу удар між Херсоном і Новою Каховкою або зі сторони Енергодара. Таким чином, пояснив він, російські війська потраплять в оточення та будуть позбавлені постачань з Криму.

Нагадаємо, що через успішний контрнаступ українських захисників окупанти панікують і відступають на невигідні позиції.

Російські окупанти намагалися наступати на Херсонщині з метою відновити свої втрачені позиції. Однак отримали відсіч від Збройних сил України та повернулися на вихідні невигідні позиції.