Російський президент-диктатор Володимир Путін може спробувати закінчити активну фазу введення війни проти України до сторіччя створення Радянського Союзу.

Втім, Збройні сили України мають всі можливості зірвати і цей план окупантів, як вдавалося раніше. Тоді українські захисники розвінчали плани Путіна про 9 Травня.

Таку думку висловив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун в ефірі проєкту “Пояснює Панюта”.

“Для мене найближча концептуальна дата – це 24 грудня цього року. Це століття Радянського Союзу, дата, до якої вони хочуть щось концептуально зробити: або об’єднати ці землі під якимось одним прапором, або зробити якийсь потужний захід у Москві, також запросивши всіх. До 24 грудня вони мають щось зробити”, – висловився Ягун.

За його словами, “їхні дати – це їхні дати, а в нас вони зовсім інші”: Я ж не говорю про 24 серпня – 31 рік відновлення незалежності”.

Ягун наголосив, що для української армії важлива не дата – як для окупантів.

Додамо, що російське командування поставило своїм військам новий дедлайн для захоплення Сєвєродонецька. І це знову симовічна дата – 22 червня.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов у розмові з російським правозахисником та журналістом Марком Фейгіним.

“Надійшла інформація – новий дедлайн, який ставлять російським збройним силам. Уже не 10 червня (дата остаточного захоплення Сєвєродонецька.). Уже 22 червня (саме у цей день у 1941 році розпочалася німецько-радянська війна. – Ред.)”, – зазначив експерт.

За словами Жданова, росіяни не можуть йти у наступ без дедлайну, без конкретної дати.

“Це старе насліддя СРСР. Що до якоїсь дати потрібно приурочити якісь дії. І вони дійсно поспішають, бо прекрасно розуміють, що озброєння, яке надійде (за лендлізом. – Ред.), суттєво змінює обстановку на фронті”, – підсумував військовий експерт.

Нагадаємо, У день Росії у Петербурзі та області відбулося одразу кілька антивоєнних акцій. У селищі Сіверський невідомі вивісили плакат, у якому порівняли Путіна з Гітлером.

У неділю, 12 червня, у селищі Сіверський під Петербургом з’явився плакат із відповіддю російському президенту Володимиру Путіну, який раніше порівняв себе з царем Петром I.

Фото опублікував у Twitter блогер Рустем Адагамов.

На плакаті написано: “Ти – не Петро I. Ти – Адольф II”.