В ОПУ розповіли, чи надаватимуть білоруським добровольцям, які воють на боці України, зокрема з 2014 року, громадянство.

Радника голови Офісу президента Михайла Подоляка заявив, що Україна намагатиметься якомога швидше надати громадянство білоруським добровольцям, які воюють на її боці.

Про це Подоляк сказав в інтерв’ю виданню “Зеркало”.

“Відповім коротко. Війна змінила багато наших підходів. Ми будемо працювати над тим, щоб всі люди, зокрема, і білоруси, які перебувають на боці України і платять за нашу свободу величезну ціну, мали можливість отримати паспорти. Ми намагатимемося дуже швидко і ефективно це робити”, – сказав він.

Подоляк зазначив, що зараз в Україні дуже багатьом державним інститутам довелося перебудовуватися в умовах війни.

“Ми з великою повагою ставимося до тих, хто готовий віддати своє життя. Ми з вдячністю вирішимо всі їхні проблеми”, – підсумував Подоляк.

«Враховуючи масштаби завдань, які стоять перед білоруськими воїнами, переходимо до наступного етапу побудови національної військової частини», – йдеться у повідомлені.

Нагадаємо, що добровольці з Білорусі, які підтримують Україну в російсько-українській війні, утворили окремий батальйон, який увійшов до складу Збройних сил України.

«У цей важливий для білоруської історії день присягу склали добровольці батальйону Кастуся Калиновського. Станом на сьогодні наш батальйон входить до складу Збройних Сил України», – йдеться в повідомленні батальйону в Telegram.

У батальйоні зазначили, що присягу білоруською мовою написали білоруські волонтери, які підтримують Україну. Добровольці сподіваються, що в майбутньому цей текст стане основою присяги для справжньої білоруської армії.

Військове формування України з білоруських добровольців збільшено до полку.

Про це йдеться у заяві білоруських добровольців.

Білоруські командири оголосили про створення Білоруського полку імені К.Калиновського.

До складу білоруського полку увійдуть батальйон «Літвін» та батальйон «Волат».

Полк по складу займає проміжне місце між батальйоном і бригадою. Зазвичай в кожному полку є штаб та 3-5 батальйонів.

Чисельність батальйону на сучасному етапі коливається в межах від 400 до 800 осіб.

Раніше формування було батальйоном, який сформований у березні 2022 року для захисту України.

Був сформований з членів тактичної групи «Беларусь», учасників «Белы легіён» та «Малады Фронт», а також інших білорусів, які раніше не входили до таких формувань.