Росіяни нагнітають напругу навколо Криму. Говорить військовий експерт Михайло Самусь, коментуючи захід у Чорне море бойового корабеля Північного флоту Росії "Севєроморськ", пише Gazeta.ua

"Вони вже перетворили півострів на суцільну військову базу, тож наявність ще одного корабля не змінить нічого. Його прибуття має інформаційну мету.

Есмінець "Североморск" спроектований ще у СРСР та спущений на воду у 1987 році. Ракетне обладнання у нього таке ж старе. Він не може нести серйозної загрози. Вона полягає у мілітаризації Криму. Україна має постійно звертати на це увагу світової спільноти та просити США й інші країни надати нам кораблі, аби ми могли протистояти тиску РФ на морі", – пояснює експерт.

За його словами, до чорноморського порту Констанца в Румунії прибув десантний експедиційний корабель "Форт Макгенрі" американського військово-морського флоту.

"Цей захід – плановий. Кораблі НАТО часто це роблять. Військово-морська база Констанца є основним пунктом тимчасового базування кораблів Альянсу. Нечорноморські держави-члени можуть знаходитися у портах Чорного моря не більше 21 дня. Проте захід "американця" пов'язаний з російською агресією в Керченській протоці та спробі їй протидіяти. Ще у минулому році на фоні мілітаризації Криму НАТО прийняло рішення про активізацію своєї діяльності у Чорному морі. Поки вона обмежується лише такими плановими заходами. Суттєво вплинути на Росію такі заходи не можуть. Тимчасова присутність одного корабля ситуацію не вирішить" – вважає Михайло Самусь.

На його думку, треба створити постійно діючу ескадру кораблів та штаб-квартиру НАТО для керування ними у Констанці.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"У Чорному морі мають постійно чергувати мінімум два кораблі НАТО для швидкого та ефективного реагування на прояви російської агресивної політики. Тоді можна буде говорити про реальну присутність Північноатлантичного альянсу у регіоні та реальний вплив на ситуацію.

Для цього треба ухвалити відповідне рішення. Його обговорюють з 2016-го року, але його блокує Болгарія. Можливо, вона боїться сваритись з Росією, може просто влада цієї країни цілеспрямовано діє в інтересах РФ.

Росіяни не будуть ніяк реагувати на присутність американського корабля в румунському порті. Вони чудово розуміють, що це не вплине на діяльність їх флоту. Вони продовжують вважати себе пануючою силою у Чорному та Азовському морях. Це спричинено і тим, що країни НАТО не достатньо гостро відреагували на агресію РФ у Керченській протоці. Росіяни досі вважають, що можуть робити у цих водах все, що заманеться і залишатися безкарними.

Україна повинна здійснити ще один демонстративний прохід через Керченську протоку. Щоб показати, що ці води не є виключно російськими і Україна там може вільно себе почувати. Таку операцію мають забезпечити й кораблі НАТО. Достатньо навіть того, аби вони просто знаходились неподалік під час проходу. Таким чином вони б наголосили на тому, що міжнародного права треба дотримуватись", – додає військовий експерт.