Першому президенту незалежної України Леоніду Кравчуку – вчтора виповнилося 85 років. Привітання до дня народження він приймав у невеликій столичній галереї. Що дарували екс-президенту і яке бажання загадав Леонід Кравчук, пише Сьогодні.

Святкування ювілею він почав з презентації своєї книги в одній з київських художніх галерей.

Вітати колишнього студента готуються ректор і проректор університету Шевченка. Подарунків – цілий пакет. Серед подарунків – відзнака Київського національного університету. Такий же пам'ятний сувенір нещодавно вручили Ангелі Меркель.

А делегація Всеукраїнської ради сприяння літакобудування принесла "Мрію".

"Ми зробимо цю" Мрію "через 5 років. Це буде другий примірник, вона злітатиме", – говорить заступник голови "Всеукраїнської ради сприяння розвитку літакобудування та зміцненню обороноздатності України" Борис Солдатенко.

Перші привітання – просто на порозі.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Леонід Кравчук направляється в невеликий зал, де на нього вже чекають журналісти і гості. Каже, в 2014 році відійшов від політики, подивився на неї з боку, тому і вирішив написати про свої враження книгу. Критичну. Дуже.

"Я відверто критикую і займаюся самокритикою. Але всіх без винятку критикую також. Думаю, на мене не можуть ображатися. У мене немає амбіцій", – говорить Кравчук.

Квіти, картини і книги – подарунків безліч. Однак ювіляр зізнається – більше радів би іншому.

"Щоб я завтра прокинувся, і мені подзвонили мої друзі і сказали: Леоніде Макаровичу, війна закінчилася! Це було б … Я навіть слів не можу знайти .. Як би я танцював", – зізнається ювіляр.

Після презентації книги – автографсесії. Підписуючи екземпляри, Леонід Кравчук каже – незабаром світ побачить ще одну його книгу про шлях України до незалежності.